Çorum'da Yerel Yönetimler

Çorum'da Yerel Yönetimler

Çorum'un Sungurlu İlçesinde, Ağaçlandırma ve Yeşillendirme Projesi Çerçevesinde Başlatılan Çalışmalara Hız Verildi.

Çorum'da Yerel Yönetimler

Çorum'un Sungurlu ilçesinde, ağaçlandırma ve yeşillendirme projesi çerçevesinde başlatılan çalışmalara hız verildi.

Sungurlu Belediye Başkanlığı, ağaç dikme mevsiminin başlamasıyla birlikte Ffarklı yerlerden getirilen Altuni Mazı,Top Mazı, Leylandi, Top Akasya ve Sedir türlerinde toplam 2 bin adet fidan İlçenin park ve ağaçlandırmaya uygun alanlarına dikilmeye başlandı.

Devam eden ağaçlandırma çalışmaları hakkında İHA muhabirine bilgi veren Sungurlu Belediye Başkanı Ahmet Karacif, "Göreve geldiğimiz günden itibaren ağaçlandırma çalışmalarına çok önem verdik. Parklarımızı ve yeşillendirmeye müsait bütün alanlarımızı değerlendiriyoruz. Baharın gelmesiyle birlikte bu konudaki çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Okullarımızla da işbirliği içerisinde İlçemizi yemyeşil hale getireceğiz. Hemşehrilerimizden tek isteğimiz bu fidanlara kendi çocukları gibi bakmalarıdır. Çünkü gelecek nesillerimize bırakacağımız en güzel miras yeşil bir memlekettir" dedi.

Başkan Karacif, Bu yıl belediye tarafından Şehit Mahmut Peşmen Parkında başlatılan çalışmalara Yenihayat Mahallesi Muhtarı Süleyman Okcanoğlu ve mahalle sakinleri de katılarak yardımcı oldularını ifade etti.

(AÖ-BÖ-ÖK-Y)