Çorum'da Uyuşturucu ve Sahte Para Operasyonu

Çorum'da Uyuşturucu ve Sahte Para Operasyonu

Çorum Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, İlde Uyuşturucu ve Sahte Para Operasyonu Yaptı. Operasyonda Saksıda Kenevir Bitkisi Yetiştirdikleri ve Ecstasy Hap Sattıkları Öne Sürülen 3'ü Üniversite Öğrencisi 4 Kişi Yakalandı. Aynı Operasyonda 220 YTL Sahte Para Ele Geçirildi.

Çorum'da Uyuşturucu ve Sahte Para Operasyonu

Çorum Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilde uyuşturucu ve sahte para operasyonu yaptı. Operasyonda saksıda kenevir bitkisi yetiştirdikleri ve ecstasy hap sattıkları öne sürülen 3'ü üniversite öğrencisi 4 kişi yakalandı. Aynı operasyonda 220 YTL sahte para ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Hitit Üniversitesi'ne bağlı bir fakültede öğrenci olduğu tespit edilen bir kişiye kargo ile İstanbul'dan ecstasy hap gönderileceğini belirledi. Operasyon düzenleyen polis ekipleri, paketin teslimi sırasında öğrenciyi gözaltına aldı. Öğrencinin üzerinde ve kendisine gönderilen paket içerisinde yapılan aramada 1 adet ecstasy hap, 6 adet sahte 20 YTL ile 1 adet sahte 100 YTL ele geçirildi. Üniversite öğrencisinin fakülteden 2 arkadaşı ile

birlikte ikamet ettiği evde yapılan aramada da saksı içerisinde yetiştirilmiş 2 kök Hint keneviri bulundu. Üniversite öğrencilerinin ifadeleri doğrultusunda olayla ilgisi olduğu belirlenen 1 kişi daha polis ekiplerince takibe alındı. Samsun'dan exstacy hap getireceği belirlenen A.Y. isimli şahıs da Çorum-Samsun Karayolu'nun 6. kilometresinde otomobilde yakalandı. Üzerinde yapılan aramada 10 adet ecstasy hap bulunan A.Y. de gözaltına alındı.

Gözaltındaki 4 kişi, emniyetteki sorgularının ardından ''Uyuşturucu Nitelikli Hap Satın Almak ve Bulundurmak, İzinsiz Hint Keneviri Bitkisi Yetiştirmek ve Sahte Para Almak ve Bulundurmak'' suçlarından adliyeye sevk edildi.

(BÖ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA