Çorum'da Tarım Danışmanları ile Sözleşme İmzalandı

Çorum'da Tarım Danışmanları ile Sözleşme İmzalandı

Çorum'a Yeni Ataması Yapılan 8 Veteriner Hekim ve 15 Ziraat Mühendisi, İl Tarım Müdürlüğü'nde Düzenlenen Bir Törenle Sözleşme İmzaladı.

Çorum'da Tarım Danışmanları ile Sözleşme İmzalandı

Çorum'a yeni ataması yapılan 8 veteriner hekim ve 15 ziraat mühendisi, İl Tarım Müdürlüğü'nde düzenlenen bir törenle sözleşme imzaladı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre, sözleşmeli pozisyonlarında istihdam edilmek suretiyle Çorum'a yeni atanan 8 veteriner hekim ve 15 ziraat mühendisi görev almak için hazır bekliyor. Yapılan sözleşme töreninde bir konuşma yapan İl Tarım Müdürü Ali Lek, yeni sözleşme imzalayan tarım danışmanlarının, çiftçilerin sorunlarını yerinde çözmeye yönelik gayret ve çalışmalar yapacaklarına inandığını belirtti. Bu konuda İl Müdürlüğü olarak kendilerine her türlü yardıma hazır olduklarını vurgulayan Lek, tarım danışmanlarından yeni projeler üretmelerini istedi.

İl Tarım Müdürü Ali Lek, müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de bulunduğu törende sözleşme imzalayan tarım danışmanlarına yeni görevlerinde başarılar diledi. Sözleşmesi yapılan tarım danışmanlarının görev yerlerinin belirlenerek en kısa sürede çalışmaya başlayacakları bildirildi.

(ES-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA