Çorum'da Çocuklardan "Çocuk İşçiliğine Hayır" Yürüyüşü

Çorum'da Çocuklardan "Çocuk İşçiliğine Hayır" Yürüyüşü

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (Shçek) Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Çalışma Örgütü Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Programı'nın Ortak Yürüttüğü "Sokakta Çalıştırılan Çocukların Eğitime Yönlendirilmesi Projesi" Kapsamında, Çorum'da 'Çocuk İşçiliğine Hayır' Yürüyüşü Yapıldı.

Çorum'da Çocuklardan

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Çalışma Örgütü Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Programı'nın ortak yürüttüğü "Sokakta Çalıştırılan Çocukların Eğitime Yönlendirilmesi Projesi" kapsamında, Çorum'da 'Çocuk İşçiliğine Hayır' yürüyüşü yapıldı.

Ellerinde pankartlarla çocuk işçiliğine karşı çıkan öğrenciler, "Biz çalışmak değil, okumak istiyoruz" diyerek çocuklarını çalıştıran ailelere mesaj gönderdi.

Sokakta çalışan çocuklara eğitim veren Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde kayıtlı bulunan çocuklar, bu kez yürüyüş yaparak çalışmak istemediklerini anlatmaya çalıştı.

"Sokakta çalışmak kaderimiz olmasın. Çalışmak değil, okumak istiyoruz. Ne olur bizi sokaklara itmeyin" yazılı pankartlarla Saat Kulesi'nden Çorum Valiliği'ne kadar yürüyen çocuklar, yoldan giden vatandaşlara, çocukların sokakta çalıştırılmaması için bildiri dağıttı.

(ES-SN-SN-Y)