Çorum'da Annebaba Eğitimi Projesi'nin İkinci Aşaması Start Aldı

Çorum'da Annebaba Eğitimi Projesi'nin İkinci Aşaması Start Aldı

Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi tarafından tüm okullarda uygulanması planlanan "Aile Okulu, Anne Baba Eğitimi" projesinin ikinci aşaması start aldı.

29.03.2012 19:53 | Son Güncelleme: 29.03.2012 19:53
Çorum'da Annebaba Eğitimi Projesi'nin İkinci Aşaması Start Aldı

Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi tarafından tüm okullarda uygulanması planlanan "Aile Okulu, Anne Baba Eğitimi" projesinin ikinci aşaması start aldı.

Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'ndaki proje açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün eşi Hatice Külcü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, Belediye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Nuran Hakyemez, Aile Eğitim Merkezi Müdürü Betül Özseçer ve okul müdürleri ile veliler katıldı.

Toplumun temel taşlarından birisi olan ailelerin sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirebilmeleri için yapılan çalışmalara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Aile Eğitim Merkezi Müdürü Betül Özseçer, "Tarih boyunca aile bütün toplumların temelini oluşturan sosyal bir kurum olmuştur. Türk tarihindeki mevcut bütün anayasalarda 'Aile' Türk toplumunun temeli olarak kabul edilmiştir. Bu kapsamda Çorum Belediyesi olarak toplumsal birlik ve beraberliğimizi üzerine inşa ettiğimiz aile kurumunun temellerinde hissettiğimiz sarsıntıların farkında yaklaşan, depremden en az zararla çıkabilmek için tedbirler alınması gerektiğinin ve üzerimize düşen sorumluluk bilinci ile Aile Okulu Projesi başlattık. Bu proje tüm okullarda uygulanacak" şeklinde konuştu.

Çocuk eğitiminde sevgi ve disiplinde orta yolun bulunması gerektiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin'de, çocukların yanlış davranışların cezalandırılmasını, anne ve babaların kendi hırs ve kaprislerini tatmin için çocuklarını kullanmaması gerektiğini söyledi.

Girgin, proje ile ailelerin çocukları ile daha sağlıklı iletişim kurmalarının hedeflendiğini ve bu sayede çocukların gelişiminin olumlu yönde etkileneceğini, çocukların başarısında ailenin rolünün büyük olduğunu vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, çocukların davranış bozuklarının en önemli sebeplerinden birisinin de anne ve babanın tutumunun tutarsızlığından kaynaklandığını belirterek çocuklar arasındaki ayrımcılığın da sağlıklı bir tutum olmadığını dile getirerek ailelerin eğitimi konusunda geniş bilgiler sundu. - ÇORUM

Kaynak: İHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Şu an buradasınız: Çorum'da Annebaba Eğitimi Projesi'nin İkinci Aşaması Start Aldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.03.2020 04:53:44. #1.12#
title