Çorum'da 2006 Yılında En Çok Konuşulan Haberler
Haberler » Güncel » Haber

Çorum'da 2006 Yılında En Çok Konuşulan Haberler

Çorum'da Kuş Gribi ve Kene Salgını, Belediyedeki "Kasa" Operasyonu ve Belediye Meclisi'nde AK Parti, CHP'li Meclis Üyeleri Arasındaki Tartışmalar, Gazi Caddesi ve İnönü Caddesi'ndeki Ağaçlara Konan Göçmen Kuşlar 2006 Yılında En Çok Haberi Yapılan Konular Oldu.

Çorum'da 2006 Yılında En Çok Konuşulan Haberler

Çorum'da kuş gribi ve kene salgını, belediyedeki "Kasa" operasyonu ve Belediye Meclisi'nde AK Parti, CHP'li meclis üyeleri arasındaki tartışmalar, Gazi Caddesi ve İnönü Caddesi'ndeki ağaçlara konan göçmen kuşlar 2006 yılında en çok haberi yapılan konular oldu.

Çorum 2006 yılının Ocak ayında Türkiye'yi sarsan Kuş Gribi vakasının Sungurlu'da görülmesi büyük tedirginliğe neden oldu. Çorum ekonomisinde önemli bir pay sahibi olan yumurta sektörü uzun süre toparlanmaya çalıştı. Kuş gribi vakasını henüz üzerinden atmaya çalışılırken, kene ısırması sonucu art arda gelen ölümlerle bir kez daha sarsılan Çorum'da bu konuyla ilgili olarak yerel ve ulusal medyada çok sayıda haber yer aldı.

Çorum'da yine en çok konuşulan konuların başını "Belediye Kasa Operasyonu" çekti. Soruşturmanın başlaması, Belediye Meclisi üyelerinin istifasının istenmesi, yargılama süreci, partilerin eleştirileriyle de Kasa operasyonu en fazla haberi yapılan konuların başında yer altı. Kasa operasyonuyla birlikte Belediye Meclisi'nde de AK Parti ile CHP arasında yaşanılan gerginlikler de haber konuları arasında çok sayıda kullanıldı.

Çorum'da Türkiye'nin son İstiklal Gazisi Ömer Küyük hayatını kaybederken, 2006 yılında çatışma ve kaza nedeniyle 2'si polis 1'i teğmen olmak üzere 8 şehit toprağa verildi. Çorum Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Halı Saha Futbol Turnuvası'nda, Zaman Gazetesi'nde çalışan Erdoğan Toptaş akciğer enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti.

Çorum'da yine en çok haberi yapılan konular arasında TOKİ tarafından Çorum'a yapılan konutlar, Çorum Gaz'ın çalışmaları, Çorum Cezaevinin yıkılması, Adliye sarayının açılması, üniversiteyle ilgili çalışmalar, Mintay Tekstil'in Çorum'da kurduğu Ravelli Gömlek fabrikasında bin 500 kişiye iş istihdamın sağlaması, işadamları tarafından Çorum'a 5 yıldızlı otel temellerinin atılması da yine gazete sayfalarında çokça yer alan haberler arasında yer aldı.

Çorum Emniyet Müdürlüğü'nün huzur operasyonları, emniyet tarafından yapılan çalışmada ele geçirilen malzemeler, adliyeye çıkartılan zanlılar, kaza haberleri, siyasi partilerin haftalık basın toplantıları da gazetelerde yer alan haberler arasında yer aldı.

(ES-BÖ-ÖZ-FS-FS-Y)