Çorum: Çorum Tso'dan Kompozisyon Yarışması

Çorum: Çorum Tso'dan Kompozisyon Yarışması

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (Tso) ile Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğinde, Cumhuriyet Sevgisi ve Bilincinin Daha da Güçlendirilmesi Amacıyla Kompozisyon Yarışması Düzenleneceği Bildirildi.

Çorum: Çorum Tso'dan Kompozisyon Yarışması

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Cumhuriyet sevgisi ve bilincinin daha da güçlendirilmesi amacıyla kompozisyon yarışması düzenleneceği bildirildi.

TSO'yan yapılan yazılı açıklamada, yarışmayla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın daha coşkulu ve Cumhuriyet'e bağlılıkla kutlanmasının amaçlandığı ifade edildi. Açıklamada, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak yarışma için ilköğretim seviyesindeki öğrenciler ve ortaöğretim seviyesindeki öğrenciler olmak üzere 2 grup belirlendiği bildirildi.

İlköğretim seviyesindeki öğrenciler için "Atatürk Cumhuriyeti niçin Türk gençliğine emanet etti?", ortaöğretim seviyesindeki öğrenciler için de "Cumhuriyet ve Demokrasi" konu başlıkları altında yapılacak yarışmada birinci seçilecek öğrencilere bilgisayar, ikincilere ikişer adet Cumhuriyet altını, üçüncülere de birer adet Cumhuriyet altını verileceği kaydedildi.