Çorum: Çorum Smmmo 17. Olağan Genel Kurulu

Çorum: Çorum Smmmo 17. Olağan Genel Kurulu

Çorum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO), 17. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi.

Çorum: Çorum Smmmo 17. Olağan Genel Kurulu

Çorum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO), 17. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi.

Abdullah Ateş ve Zekeriya Yurttaş'ın aday olduğu genel kurulda, eski Başkan Fikret Tepençelik aday olmadı. Genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken, daha sonra Divan Heyeti belirlendi. Divan Başkanlığı'nı Necdet Biçer'in yaptığı genel kurulda, Katip Üyelikleri'ne ise Fatih Sönmez ve Nurcan Arzoğlu seçildi. Kurula Defterdar Talat Çalışkan, SSK İl Müdürü Ayhan Yürüyen, Bağ-Kur İl Müdürü Mehmet Bekar başta olmak üzere çok sayıda serbest muhasebeci ve mali müşavir katıldı.

SMMMO eski Başkan Fikret Tepençelik'in ilk konuşmayı yaptığı genel kurulda daha sonra SSK İl Müdürü Ayhan Yürüyen, Bağ-Kur İl Müdürü Mehmet Bekar birer konuşma yaptı. Yürüyen konuşmasında, 2004 yılı prim tahsilatının yüzde 71 olduğunu, 2005 yılı prim tahsilatının ise yüzde 84 olduğunu kaydederek, prim tahsilat oranında yüzde 13 gibi bir artış olduğunu ifade etti.

Bağ-Kur İl Müdürü Mehmet Bekar ise, prim borçlarını taksitlendirenlerin ve borcunun 4'te birini peşin ödeyenlerin veya 4 taksit ödeyenlerin sağlık karnesi alabileceğini vurguladı.

Odanın gelir, gider bilançolarının okunmasının ardından, faaliyet raporu okundu ve onaylandı. Konuşmaların ardından 2 başkan adayı da dostluk mesajları verdikleri birer konuşma yaptı. Yapılan seçimlerin ardından, Abdullah Ateş kullanılan 266 geçerli oyun 161'ini alarak Çorum SMMMO Başkanı seçilirken, diğer aday Zekeriya Yurttaş ise 149 oyda kaldı.

SMMMO Başkanı seçilen Abdullah Ateş'in Yönetim Kurulu'nda ise Fevzi Kaynar, İsmail Yurdakul, Rahmi Öztürk ve Mustafa Aralık yer aldı. Denetleme Kurulu Mustafa Dalamanlı, Ayten Özdel ve Seyit Ahmet Eker'den oluşurken, Disiplin Kurulu Uğur Kürkçü, Selim Mevlütoğlu, Ali Köse, Mustafa Bayram Uzel ve Murat Metin'den oluştu. Birlik Temsilcileri ise Ahmet Daldal, Fikret Tepençelik, Ahmet Mısır, Satılmış Arslan, Bektaş Karabacak, Didem Şimşek Üzbey, Ayhan Şahin, Selim Ünal, Cemal İpek, Hüseyin Esenyel, Bilgehan Selbeş, Ali Can Doğan, Ömer Yalvaçer ve Metin Canbolat oldu.

Kaynak: İHA