Çorum: Çorum-samsun Karayolu Üzerinde Yapılacak Düzenlemeler

Çorum: Çorum-samsun Karayolu Üzerinde Yapılacak Düzenlemeler

Karayolları 7. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Çorum Çevre Yoluna Yapılacak Kavşakla Alt ve Üst Geçitlerin 2007 Yılı Sonunda Tamamlanarak Trafiğe Açılacağını Bildirildi.

Çorum: Çorum-samsun Karayolu Üzerinde Yapılacak Düzenlemeler

Karayolları 7. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Çorum çevre yoluna yapılacak kavşakla alt ve üst geçitlerin 2007 yılı sonunda tamamlanarak trafiğe açılacağını bildirildi.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, Çorum-Samsun Karayolu üzerindeki kavşaklarda yapılacak düzenlemeler, üst ve alt geçit çalışmaları hakkında bilgi veren Karayolları 7. Bölge Müdürü Uraloğlu, Binevler yolu üzerine yapılması planlanan alt geçitle ilgili hiçbir sorun bulunmadığını, Osmancık Kavşağı'na yapılması düşünülen üst geçit projesinin de bir takım düzenlemelerin ardından nihai şekline ulaşacağını söyledi. Osmancık Kavşağı üzerinde yapılacak projenin, daha geniş bir kavşak modeline kavuşturulması talebiyle karşılaştıklarını anlatan Uraloğlu, bunun için çeşitli altyapı çalışmalarına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Söz konusu çalışmaların, Osmancık Kavşağı'nda daha fonksiyonel bir kavşak düzeni istenmesi nedeniyle başlamadığını dile getiren Uraloğlu, "Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlük olarak altta kalan yolun daha fonksiyonel olmasını biz de istiyoruz. Ancak burada bulunan dere yatağı ve NATO Haberleşme Hattı ile çeşitli altyapı unsurları kavşağı istenilen normlara taşımamıza engel oluyor. Bu alanda yapılacak bazı altyapı çalışmalarından sonra durum tekrar gözden geçirilerek nihai karar verilecek" dedi.

Çorum çevre yoluna yapılacak kavşakla alt ve üst geçitlerin 2007 yılında tamamlanarak yıl sonunda trafiğe açılacağını belirten Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Çorum-Samsun arası bölünmüş yol çalışmalarının genel hatlarıyla tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA