Çorum: Çorum Polisi'nden Huzur Operasyonu

Çorum: Çorum Polisi'nden Huzur Operasyonu

Çorum Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Asayiş ve Trafik Olaylarına Karşı "Huzur" Operasyonu Düzenledi.

Çorum: Çorum Polisi'nden Huzur Operasyonu

Çorum Emniyet Müdürlüğü ekipleri, asayiş ve trafik olaylarına karşı "Huzur" operasyonu düzenledi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı İhsan Akyüz başkanlığında il merkezindeki 8 ayrı noktada yapılan uygulamaya Asayiş, Güvenlik, Trafik, Terörle Mücadele ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüklerinde görevli 136 müdür, amir ve polis memuru katıldı. Saat 14.00 ve 17.00 arasında iki aşamalı olarak düzenlenen huzur operasyonları eş zamanlı olarak ilçelerde de gerçekleştirildi.

Huzur operasyonlarını değişik gün ve saatlerde gerçekleştirerek suçluların önlem alınmasına engellemeye çalıştıklarını ifade eden İl Emniyet Müdür Yardımcısı İhsan Akyüz, halkın huzur ve güvenliğini tesis etmek amacıyla gerçekleştirilen uygulama çerçevesinde şehrin giriş ve çıkış noktalarında asayiş ve trafik denetimi, kahvehane, internet cafe ile park ve bahçeler gibi noktalarda ise kontroller yapıldığını söyledi. Halkın huzur ve güvenliğini korumak ve devamını tesis etmek için başlatılan denetimlerin önümüzdeki günlerde de süreceğini hatırlatan Akyüz, uygulamaların amacının suçluları yakalamak ve suça meyilli kişileri bu eğilimlerinden vazgeçirmek olduğunu kaydetti.

Yapılan denetimler sonucunda çok sayıda araca para cezası uygulanırken, şüpheli görülen çok sayıda kişinin kimlik ve sabıka bilgileri incelendi. 6 aracın trafikten men edildiği uygulamada bir kahvehaneye de küçük yaşta çocuk bulundurmaktan işlem yapıldı.

Kaynak: İHA