Çorum: Çorum Müftülüğü'ne Atamalar

Çorum: Çorum Müftülüğü'ne Atamalar

Çorum İl Müftüsü Dursun Kaplan, Çorum'a 82 İmam-hatip, Müezzin Kayyım ve Kur'an Kursu Öğreticisi Atamasının Yapılacağını Bildirdi.

Çorum: Çorum Müftülüğü'ne Atamalar

Çorum İl Müftüsü Dursun Kaplan, Çorum'a 82 imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi atamasının yapılacağını bildirdi.

İl Müftülüğü'nde bir basın toplantısı düzenleyen Dursun Kaplan, il genelinde 176 imam-hatip, 6 müezzin kayyım ve 14 Kur'an kursu öğreticisi kadrosu olmak üzere 196 boş kadro bulunduğunu ifade etti. ÖSYM Başkanlığı'nca 2004 ve 2006 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre il ve ilçe müftülüklerine 74 imam hatip, 1 müezzin kayyım ve 7 Kur'an kursu öğreticisi olmak üzere 82 kişinin atamasının yapılacağını belirten Kaplan, adayların KPSS tercih kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve durumlarına uygun tercihler yapmaları gerektiğini söyledi.

Yeterlik belgesi olmayanların kesinlikle tercih yapmamalarını isteyen Müftü Kaplan, Kur'an kursu öğreticiliği için de erkek adayların müracaat etmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Kaynak: İHA