Çorum: Çorum Milletvekilleri Yıldırım Ve Külcü Sungurlu'da

Çorum: Çorum Milletvekilleri Yıldırım Ve Külcü Sungurlu'da

AK Parti Çorum Milletvekilleri Murat Yıldırım ve Muzaffer Külcü, Sungurlu İlçesi'nde bir dizi ziyaret ve inceleme gerçekleştirdi.

Çorum: Çorum Milletvekilleri Yıldırım Ve Külcü Sungurlu'da

AK Parti Çorum Milletvekilleri Murat Yıldırım ve Muzaffer Külcü, Sungurlu İlçesi'nde bir dizi ziyaret ve inceleme gerçekleştirdi.

Sungurlu Belediye Başkanı Ahmet Karacif, AK Parti Sungurlu İlçe Başkanı Ahmet Aydoğmuş, Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Bike, Halim Karaçil, Tuğlu Belediye Başkanı Mehmet Ali Akkaya ve Kaledere Belediye Başkanı Bahri Karaca'nın da eşlik ettiği ziyarette milletvekilleri, AK Parti İlçe Başkanlığı'nda dolu afetinden zarar gören köylerin muhtarları ile biraraya gelerek afet hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Toplantıya Sungurlu Kışla Köyü Muhtarı Hazma Yardımcı, Mehmet Ali Çiftliği Muhtarı Kemal Körlü, Hilallı Muhtarı Bünyamin Aksungur, Tuğlu Beldesi Yeni Mahalle Muhtarı Yakup Asutay, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Ramis Karlı, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Eyüp Arslan Mirza, Yirce Köyü Muhtarı Adem Akat, Uğurludağ Yarımca Köyü Muhtarı Halit Denden, Üçdam Muhtarı Arap Karabal ile Boztepe Muhtarı Bekir Kekeç katıldı. Toplantıya katılan köy muhtarları, dolu nedeniyle köylerindeki arazilerde yüzde yüze varan oranlarda zarar meydana geldiğini ifade etti. Bu gelişme üzerine telefonla Çorum Tarım il Müdürü ve Sungurlu İlçe Tarım Müdürleri'ni arayan Milletvekili Murat Yıldırım, dolu nedeniyle meydana gelen hasar konusunda acil çalışma yapılmasını istedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı'nda muhtarlar ile yapılan toplantının ardından milletvekilleri, Sungurlu Kaymakamı Ayhan Durmuş'u makamında ziyaret ederek, köylerin sorunlarını iletti. Yörede meydana gelen dolu afeti konusunda kaymakamdan yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi alan milletvekilleri, ayrıca köy muhtarlarının kendilerine ilettikleri yol, su ve kanalizasyon problemlerine ilişkin olarak yapılacak çalışmalar konusunda da kaymakamdan bilgi aldı. Sungurlu Kaymakamı Ayhan Durmuş, bölgede afetten zarar gören çiftçilere devletin elini uzatacağını ifade ederken, yapılacak yol, su ve kanalizasyon çalışmaları konusunda da bilgi aktardı.

Kaymakamlık ziyaretinden sonra İlçe Müftüsü Besim Alper'i de ziyaret eden Yıldırım ve Külcü, köy muhtarlarının kendilerine ilettikleri imam ve müftülükle ilgili diğer sorunları Müftü Alper'e aktararak, sorunların biran önce çözülmesini istedi. Daha sonra esnaf ziyaretinde bulunan milletvekilleri, ilçede yeni yapılan parkları da gezdi.

Kaynak: İHA