Çorum: Çorum Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Çorum: Çorum Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Çorum Köylere Hizmet Götürme Birliği, Olağan Genel Kurul Toplantısını Yaptı. Birliğin 2007 Yılı Tahmini Bütçesi 19 Milyon 782 Bin YTL Olarak Belirlendi.

Çorum: Çorum Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Çorum Köylere Hizmet Götürme Birliği, olağan genel kurul toplantısını yaptı. Birliğin 2007 yılı tahmini bütçesi 19 milyon 782 bin YTL olarak belirlendi.

Birliğin olağan genel kurul toplantısı, Mahalli İdareler Müdürü Nihat Özarslan başkanlığında, Devlet Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirildi. Birlik üyesi merkez köyleri muhtarlarının katılımı ile yapılan toplantıda, Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2006 yılı tahmini ek bütçesi, 2007 yılı tahmini bütçesi ve 2007 yılı çalışma programı görüşülüp karara bağlandı. Yapılan görüşmelerin ardından birliğin 2006 yılı ek bütçesi 11 milyon 300 bin YTL, 2007 yılı tahmini bütçesi ise 19 milyon 782 bin YTL olarak belirlendi.

Merkeze bağlı toplam 175 köyün birliğe üye olduğunu ve 24 köyün ise yapılan tüm çağrılara rağmen birliğe üye olmadığını ifade eden Mahalli İdareler Müdürü Özarslan, ''Bugün 3 köyümüz daha birliğimize katılacak. Şunu herkes bilsin ki birliğe üye olmayan köyler, gerek KÖY-DES gerekse Köye Hizmet Götürme Birliği'nin yapmış olduğu hizmetlerden yararlanamayacaktır. Biz birliğe üye olmayan köylere buradan bir çağrı daha yapıyoruz. Biran önce gelsinler, birliklerine üye olsunlar'' diye konuştu.

Konuşmanın ardından yapılan oylamada, merkeze bağlı Çayhatap, Elköy ve Kızılpınar köylerinin birliğe üyeliği, oy çokluğu ile kabul edildi.

Kaynak: İHA