Çorum: Çorum'daki Toplu Konutların Bir Bölümü Taşınılabilir Konuma Geldi

Çorum: Çorum'daki Toplu Konutların Bir Bölümü Taşınılabilir Konuma Geldi

Çorum'da, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Tarafından Celilkırı Mevkiine İnşa Edilen Toplu Konutlardan Bir Bölümünün Taşınılabilir Duruma Geldiği Bildirildi.

Çorum: Çorum'daki Toplu Konutların Bir Bölümü Taşınılabilir Konuma Geldi

Çorum'da, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Celilkırı mevkiine inşa edilen toplu konutlardan bir bölümünün taşınılabilir duruma geldiği bildirildi.

AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas; Belediye Başkanı Turan Atlamaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, AK Parti İl Başkanı Faruk Özkader ve Merkez İlçe Başkanı Ünal Sarıoğlu ile birlikte toplu konut alanında incelemelerde bulundu. Bölgede bin 516 konutun yapımını üstlenen Çağdan İnşaat firmasının şantiye şefi Ozan Yılmaz'dan bilgiler alan Milletvekili Kafkas, Haziran ayında tamamlanması gereken konutların hava şartları nedeniyle bitirilemediğini söyledi. Toplu konutlarla birlikte Çorum'un Avrupa standartlarında modern bir kente kavuşacağını belirten Kafkas, yol sorununun çözümü için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü, konutların satışı için de bu sorunun mutlaka çözülmesi gerektiğini vurguladı. Yapımı devam eden sağlık ocağı ve okul inşaatlarını da inceleyen Agah Kafkas, bölgede yapılması düşünülen ancak ihale süreci durdurulan spor salonu için de en kısa sürede yeniden ihale yapılacağını belirtti. Kafkas, toplam bin 812 konutun inşa edileceğini, bölgede 10 bin kişinin yaşayacağını kaydetti.

Çağdan İnşaat Firması Şantiye Şefi Ozan Yılmaz da, kaba inşaatları ve dış çalışmaları tamamlanan binalardaki çalışmalarda son rötuşların yapıldığını ve bazı konutların taşınılabilir duruma geldiğini söyledi.

Bölgede altyapı sorununun bulunmadığını, inşaatların kanalizasyon, elektrik, doğalgaz ve su gibi temel ihtiyaçlarının giderildiğini ifade eden Yılmaz, ''Binaların dış cepheleri boyasına kadar tamamlandı. Şu anda iç kısımlarda son rötuşları yapıyoruz. Bir çok konutun iç sıvaları da tamamlandı ve boya işlemleri sürüyor. Bu arada mutfak dolapları, kapı-pencere kayıtlarının montajı da bitmek üzere'' dedi.

Şantiye Şefi Ozan Yılmaz; okul, cami, ticarethane, sağlık ocağı gibi birimlerin bulunacağı sosyal tesislerde de çalışmaların hızla sürdürüldüğünü belirterek, TOKİ'nin kararına göre çalışmaların hemen tamamlanabileceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan, toplu konut alanlarının isminin 'Akkent' olacağı kaydedildi.

Kaynak: İHA