Çorum: Çorum'da Yerel Yönetimler

Çorum: Çorum'da Yerel Yönetimler

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Tatlı İmalatı Yapanlara Şok Baskın Yaparken, İmalathanelerde Karşılaştıkları Görüntüler Zabıtanın Tadını Kaçırdı.

Çorum: Çorum'da Yerel Yönetimler

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tatlı imalatı yapanlara şok baskın yaparken, imalathanelerde karşılaştıkları görüntüler zabıtanın tadını kaçırdı.

Belediye zabıta ekipleri, son günlerde gıda üretimi yapan ve satan işyerlerine yönelik denetimlerinin hızlandırdı. Pide fırınları, yoğurt imalathaneleri ve gıda satışı yapan işyerlerinde sıkı denetimlerinin ardından bugünde tatlı imalatı yapan pastanelere şok baskın yaptı. Yapılan denetimlerde birçok imalathanenin görüntüsü zabıta ekiplerini şaşırtırken, hijyenik ortamlarda üretim yapmayan tatlıcılara tutanak tutuldu. Bir sonraki kontrollerde de aynı manzaralarla karşılaşılması halinde bu imalathanelerin kapatılacağı uyarısında bulunuldu.

Çorum Belediyesi'nden yapılan açıklamada, insan sağlığını tehdit edecek ortamlarda imalat yapan gıda üreticilerine kesinlikle müsaade edilmeyeceği ifade edilirken, gıda üretimi ve imalatı yapan işyerlerinin öncelikli görevlerinin hijyenik bir ortamda çalışma yapmaları gerektiği belirtildi. Hijyenik olmayan işyerlerinin gözlerinin yaşlarına bakılmayacağını ve gereken yasal cezaların uygulanacağı ifade edilen açıklamada, "Hiç kimse para kazanmak uğruna insanların sağlığını tehdit etme hakkına sahip değildir. Herkes hijyenik ortamda ve insan sağlığına uygun üretim yapmak zorundadır. Temizlik şartlarına uymayan imalathanelere cezai yaptırımlar uygulanacak. Hijyen ve temizlik şartlarına uymayanların ise verilecek cezalara da hazırlıklı olmaları gerekmektedir" denildi.

Kaynak: İHA