Çorum: Çorum'da Okuma-yazma Heyecanı

Çorum: Çorum'da Okuma-yazma Heyecanı

Çorum'da Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nce, Yetişkin Kadınların Okuma-yazma Öğrenebilmesi İçin Düzenlenen Kurslar Bugün Başladı.

Çorum: Çorum'da Okuma-yazma Heyecanı

Çorum'da Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nce, yetişkin kadınların okuma-yazma öğrenebilmesi için düzenlenen kurslar bugün başladı.

Vali Hüseyin Poroy'un eşi Ayla Poroy, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Güngör, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Çorum Şube Başkanı Serpil Duran ve Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Bekdemir, Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı'nda (ÇEKVA) okuma-yazma kursuna öğrenen kadınları ziyaret etti. Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Bekdemir, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında yetişkinlere yönelik olarak düzenen okuma-yazma kurslarının bugün başladığını bildirdi. Karşıyaka İlköğretim Okulu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği, Türkiyem İlköğretim Okulu ve merkez binalarda olmak üzere 5 ayrı yerde gerçekleştirilecek kurslarda 79 kadına okuma-yazma öğretileceğini ifade eden Bekdemir, ayrıca önceki yıl başlayan ikinci kademedeki 7'si erkek 26 kişinin de kurslara devam ettiğini belirtti.

Ayla Poroy da, Türkiye'de okuma-yazma bilmeyen yaklaşık 7 milyon yetişkin insan bulunduğunu hatırlatarak, bu sayının daha aşağılara çekilmesi için bu tür kurslara büyük ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Kurslara katılan kadınlar ise, okuma-yazma öğrenecek olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. Ayla Poroy, daha sonra kursiyerlere kalem ve kitap hediye etti.