Çorum: Çorum'da Kuruyemiş İhracatı İçin 1 Milyon Dolarlık Tesis Kuruluyor

Çorum: Çorum'da Kuruyemiş İhracatı İçin 1 Milyon Dolarlık Tesis Kuruluyor

Çorum'da Üç Kuşaktır Leblebi Üretimi Yapan Gülşen Kuruyemiş, 1 Milyon Dolarlık Yatırımıyla Fabrikasyon Sistemde Üretime Geçiyor.

Çorum: Çorum'da Kuruyemiş İhracatı İçin 1 Milyon Dolarlık Tesis Kuruluyor

Çorum'da üç kuşaktır Leblebi üretimi yapan Gülşen Kuruyemiş, 1 milyon dolarlık yatırımıyla fabrikasyon sistemde üretime geçiyor.

Ankara Yolu üzerinde Hayat Kağıt Fabrikası arkasında yapımı devam eden ve tamamlanma aşamasına gelen paketleme fabrikasının makina montajlarını devam ettiren Gülşen Kuruyemiş, yılbaşından önce başlayacağı imalatıyla Türkiye ve uluslararası pazarda sektörünün en önemli markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Gıda Kodeksi kurallarına göre el değmeden ve en üstün hijyen ortamında hazırlanacak olan ürünleriyle Çorum Leblebisi'ni ve kuruyemiş sektörünü çağdaş üretim normlarıyla buluşturan Gülşen Kuruyemiş'in 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olan yeni yatırımında 50 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Yeni yatırım hakkında bilgiler veren Gülşen Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gülşen, 3 kattan oluşan fabrikada ilk olarak eleme ve ayıklama makinalarının bulunduğunu, buradan bantlar vasıtasıyla bir üst kata çıkan ürünün kavurma işlemlerinin yapılacağını, son olarak ise başka bir kata yine bantlar aracılığı ile taşınan ürünlerin paketleneceğini ifade etti.

Uluslararası alanda en çok tutulan makinaları tercih ettiklerini ve hiç bir yatırımdan kaçınmadıklarını belirten Mustafa Gülşen, "Yaklaşık Cumhuriyetimiz'le yaşıt olan dede mesleğimizi günün şartlarına uyarlayıp, uluslararası rekabet ve kalite şartlarını yakalamak için üzerimize düşeni yerine getiriyoruz. Kendi sektörümüzde yapacağımız bu atılımın, ilimiz adına da yakışır bir yatırım olmasına azami özeni gösteriyoruz" dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gülşen, "Hayata geçireceğimiz yeni yatırımla birlikte Gülşen Kuruyemiş ismi hem Türkiye'nin tüm bölgelerinde hem de uluslararası pazarda önemli bir marka olacak. Çorumlu hemşehrilerimizin teveccühü ile 4 perakende şubesi ve 1 toptan satış merkezi ile Çorum adımını tamamladığımızı düşünüyoruz" diye konuştu.

1 milyon dolarlık yeni yatırımlarının en ince detayı ile projelendirilerek uzun vadeli bir yatırım olmasına özen gösterdiklerini anlatan Gülşen, mevcut alan içerisinde ileride hayata geçirilmek üzere toplam bin 800 metrekare kapalı alan oluşturulacak yer ayırdıklarını, üretim ve istihdamın artırılması yönünde girişimlerinin hiç bir zaman sona ermeyeceğini vurguladı.

Kaynak: İHA