Çorum: Çorum'da Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası

Çorum: Çorum'da Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası

Çorum'da "Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası" Kapsamında Bir Okula Döşenecek Doğal Sisteminin Masrafı, Okul Aile Birliği Tarafından Karşılanacak.

Çorum: Çorum'da Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası

Çorum'da "Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası" kapsamında bir okula döşenecek doğal sisteminin masrafı, okul aile birliği tarafından karşılanacak.

Çorum Anadolu Ticaret Lisesi ve Meslek Lisesi Okul Aile Birliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında Anadolu Ticaret Meslek Lisesi doğalgaz sisteminin masrafları için Milli Eğitim Toplantı Salonu'nda protokol imzalandı. Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Elvan Güneş, Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Kartal ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Aşıkoğlu ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal'ı ziyaret etti.

Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Kartal, yaptığı açıklamada, okulda eğitim öğretim verilen iki bina bulunduğunu söyledi. Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde bu binalardan birinin kaloriferden doğalgaz sistemine geçişinin masrafını okul aile birliği olarak üstlendiklerini ifade eden Kartal, söz konusu projenin 35 bin YTL'ye mal olacağını kaydetti.

İl Milli Eğitim Müdürü Köksal da eğitim konusunda yapılan yardımların önemine dikkati çekerek, bu tür yardımların artmasını temenni etti. Konuşmaların ardından taraflar arasında protokol imzalandı.