Çorum: Çorum'da Atm Soygunu

Çorum: Çorum'da Atm Soygunu

Çorum'da Dün Gece Bir Bankanın Atm'sine Giren Hırsızlar, Yaklaşık 70-80 Bin YTL Parayı Alarak Kaçmayı Başardı.

Çorum: Çorum'da Atm Soygunu

Çorum'da dün gece bir bankanın ATM'sine giren hırsızlar, yaklaşık 70-80 bin YTL parayı alarak kaçmayı başardı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece bilinmeyen bir saatte Gazi Caddesi üzerindeki Atatürk Lisesi bahçesinde bulunan Akbank'a ait otomatik para çekme makinesini oksijen kaynağıyla kesen hırsız ya da hırsızlar, yaklaşık 70-80 bin YTL parayı çalmayı başardı. Alarm sistemi bulunmayan ATM cihazının soyulduğu öğleden sonra saat 13.30 sıralarında ortaya çıktı. ATM'den para çekemeyen çok sayıda vatandaşın konuyu banka görevlilerine bildirmesi üzerine ATM'de inceleme yapan banka görevlileri, soyulduklarını anlayınca durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini aldıktan sonra soygunun gerçekleştirildiği ATM'de inceleme başlattılar. Yaklaşık 2 saat süren inceleme sonunda soyguncuların yakalanmasına yardımcı olacak bazı ipuçlarına ulaşıldığı öğrenildi.

Çorum'da bugüne kadar ilk kez bir ATM cihazının soyulduğunu belirten emniyet yetkilileri ise, soygunu gerçekleştiren kişi ya da kişilerin profesyonel kişiler olduğunu belirterek, olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattıklarını ifade etti. ATM'de alarm sistemi olmamasının soyguncuların işini kolaylaştırdığına dikkat çeken yetkililer, ATM cihazının sağ ve sol tarafından bulunan ilan panoları ile hemen arkasındaki elektrik trafosunun da soyguncuların çevreden geçen ve çevre apartmanlarda oturan kişiler tarafından görülmelerini engellediğini söyledi.

Diğer taraftan, ATM'ye en son dün öğle saatlerinde para konduğu, hafta sonu olduğu içinde vatandaşların sıkıntı çekmemesi düşünülerek ATM'ye konan para miktarının normal günlere oranla artırıldığı öğrenildi.