Çorum: Çorum Belediyesi'nde Norm Kadro Uygulamasına Geçildi

Çorum: Çorum Belediyesi'nde Norm Kadro Uygulamasına Geçildi

Türkiye'de Bulunan Tüm Belediyeleri Kapsayan Norm Kadro Uygulamaları Çorum Belediyesi'nde de Kabul Edildi. Karar, Çorum Belediye Meclisi'nde Oy Çokluğu ile Alındı. Norm Kadro Uygulaması Gereğince 27 Olan Müdürlük Sayısı 16'ya Düşürülecek. 343 Olan Memur Sayısı 283'e ve 975 Olan İşçi Kadrosu İse 169'a İndirilecek.

Çorum: Çorum Belediyesi'nde Norm Kadro Uygulamasına Geçildi

Türkiye'de bulunan tüm belediyeleri kapsayan norm kadro uygulamaları Çorum Belediyesi'nde de kabul edildi. Karar, Çorum Belediye Meclisi'nde oy çokluğu ile alındı. Norm kadro uygulaması gereğince 27 olan müdürlük sayısı 16'ya düşürülecek. 343 olan memur sayısı 283'e ve 975 olan işçi kadrosu ise 169'a indirilecek.

Norm kadro konusunda belediye meclis üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Turan Atlamaz, norm kadro uygulamasına geçilmesine kendisinin sıcak bakmadığını ancak uygulamanın Bakanlar Kurulu kararı olduğunu söyledi. Norm kadro uygulaması gereğince belediyede çalışan memur ve işçilerin kesinlikle görevlerinden alınmayacağını vurgulayan Atlamaz, emeklilik hallerinin gelmesi durumunda veya işten ayrılmaları durumunda yerine yeni personel alınmayacağını ve bu şekilde norm kadronun hedeflendiği yere geleceğini sözlerine ekledi.

Söz alan AK Parti Meclis Üyesi Talip Bektaş ise, norm kadro uygulamalarına geçilmesinde kendilerinin de söz sahibi olmak istediğini kaydetti.

Kaynak: İHA