Çorum: Bir Domuz Kuyruğu Getirene 25 Fişek

Çorum: Bir Domuz Kuyruğu Getirene 25 Fişek

İl Genel Meclisi, Domuzla Mücadele Çalışmaları Kapsamında Bir Domuz Kuyruğu Getiren Avcıya, Tarım İl Müdürlüğü Tarafından 25 Adet Fişek Verilmesini Kararlaştırdı.

Çorum: Bir Domuz Kuyruğu Getirene 25 Fişek

İl Genel Meclisi, domuzla mücadele çalışmaları kapsamında bir domuz kuyruğu getiren avcıya, Tarım İl Müdürlüğü tarafından 25 adet fişek verilmesini kararlaştırdı.

Ahmet Ertekin başkanlığında Özel İdare Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan il genel meclisi toplantısında, domuzla mücadele çalışmalarının önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da etkin şekilde sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Uysal, toplantıda yaptığı konuşmada, daha önce Tarım ve Hayvancılık Komisyonu tarafından teklif edilen domuz vurana 50 YTL ödül verilmesi önergesini incelediklerini ve böyle bir durumun mümkün olamayacağını tespit ettiklerini söyledi. Bunun yerine domuz kuyruğu getiren avcıya Tarım İl Müdürlüğü tarafından 25 adet fişek verilmesini uygun gördüklerini ifade eden Uysal, tarım arazilerine büyük zarar veren domuzlarla mücadelenin etkin bir şekilde sürdürüleceğini kaydetti.

İl Genel Meclisi Başkanı Ertekin de özellikle kırsal bölgelerde domuzların ciddi tehlike oluşturduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından meclis üyelerinin görüşüne sunulan önerge oy birliğiyle kabul edildi.