Çorum Belediye Başkanı Atlamaz'dan Açıklama

Çorum Belediye Başkanı Atlamaz'dan Açıklama

Türkiye'de Ekonominin Hızla Düzeldiğini Belirten Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz, Ekonominin Düzelmesinin İnşaat Sektöründeki Artıştan Fark Edileceğini Söyledi.

Çorum Belediye Başkanı Atlamaz'dan Açıklama

Türkiye'de ekonominin hızla düzeldiğini belirten Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz, ekonominin düzelmesinin inşaat sektöründeki artıştan fark edileceğini söyledi.

Çorum'da inşaat sektörünün yeniden canlandığını belirten Turan Atlamaz, ilde sanayide önemli yer tutan kiremit ve tuğla satışlarının da canlanmadan nasibini aldığını ifade etti. İnşaat sektörünün sadece Çorum'da değil, tüm Türkiye'de canlandığını belirten Turan Atlamaz, "Artık kötü günler geride kaldı. Türkiye, geçirdiği ağır ve hasarlı dönemden hızla uzaklaşıyor. Çorum'da bu yıl içerisinde inşaat ruhsatı almak için yoğun talep var, bu gelişme son derece güzel bir gelişme. Hükümetin ekonomik uygulamaları

bu şekilde devam ederse çok yakın bir zamanda düzlüğe çıkarız" dedi.

Almanya'dan gelen işadamlarının ziyareti sırasında konuşan Başkan Turan Atlamaz, "Çorum sanayisi her geçen gün kendini yaptığı üretim ile ispat ediyor. Turizmdeki gelişmeler sevindirici, kültürel alanda yapılan çalışmalar umut verici, Türkiye'de olduğu gibi Çorum'da da güzel işler yapılıyor ve bundan sonrada yapılacak" diye konuştu.

(ES-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA