Çorum: Başbakanlık Başmüfettişi Çayan'dan Çorum Belediyesi'ne Ziyaret

Çorum: Başbakanlık Başmüfettişi Çayan'dan Çorum Belediyesi'ne Ziyaret

Başbakanlık Başmüfettişi Ömer Faruk Çayan, Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz'a Nezaket Ziyaretinde Bulunarak, Çorum'un Kültür Hayatına ve Gelişimine Yaptığı Katkılardan Dolayı Kendisine Teşekkür Etti.

Çorum: Başbakanlık Başmüfettişi Çayan'dan Çorum Belediyesi'ne Ziyaret

Başbakanlık Başmüfettişi Ömer Faruk Çayan, Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz'a nezaket ziyaretinde bulunarak, Çorum'un kültür hayatına ve gelişimine yaptığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür etti.

Ziyarette, kendisinin de Çorumlu olduğunu hatırlatan Faruk Çayan, "Çorum'da güzel işler yapılmış. Doğru bildiğiniz yolda emin adımlarla ilerleyin, Çok güzel hizmetleriniz var" dedi. Günümüzde kültürün manasını bilenlerin sayısının çok azaldığına dikkat çeken Başbakanlık Başmüfettişi Çayan, Çorum'un var olmasında ve gelişmesinde geçmiş kültürlerin çok büyük önem taşıdığını, bu eserlerin gün yüzüne çıkarılmasında ve kitap haline getirilip vatandaşın hizmetine sunulmasında Çorum Belediyesi'nin büyük katkılarının olduğunu söyledi.

Göreve geldikleri günden bugüne kadar sosyal ve kültürel alanlarda birçok hizmete el attıklarını kaydeden Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz da, birçok akademik çalışmaları kitap haline getirdiklerini belirtti. Çorum'a hafıza oluşturmaya başladıklarını ve ülke genelindeki tüm kütüphanelerden Çorum'la ilgili belgeleri Kent Arşivi'ne kazandırdıklarını belirten Atlamaz, "Türkiye'nin değişik yerlerindeki şehrimizle ilgili tarihi belgeleri Çorum'a kazandırıyoruz. Üniversitelerimizde Çorum'la ilgili yapılan çalışmaları ve Osmanlıca kaynakları günümüz Türkçesi ile kitaplaştırarak kültürümüzün hizmetine sunuyoruz" diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm Projesi ile şehrin iki yakasının biraraya geleceğini ve Çorum'un adeta nefes alacağını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Turan Atlamaz, "Yaşayan kültürü, yeni yapılacak mekanlarda da yaşatmayı planlıyoruz" dedi.