Çorum: Ak Parti Çorum İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi

Çorum: Ak Parti Çorum İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi

AK Parti Çorum İl Başkanlığı, 2. olağan kongresini yaptı. Kongre kapsamında yapılan seçimde, il başkanlığına Faruk Özkader getirildi. Kongreye katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, AK Parti iktidarının hedefini iyi seçtiğini ve yolsuzluğun, yoksulluğun önüne geçtiğini söyledi.

Çorum: Ak Parti Çorum İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi

AK Parti Çorum İl Başkanlığı, 2. olağan kongresini yaptı. Kongre kapsamında yapılan seçimde, il başkanlığına Faruk Özkader getirildi. Kongreye katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, AK Parti iktidarının hedefini iyi seçtiğini ve yolsuzluğun, yoksulluğun önüne geçtiğini söyledi.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Çorum İl Başkanlığı 2. Olağan Genel Kurulu'nda, İl Başkanı Mehmet Karadağ ve Kurucu Başkan Faruk Özkader'in oluşturduğu 2 liste yarıştı. Başkan adayı ve delegelerin oldukça heyecanlı olduğu kongreye Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Amasya Milletvekili Akif Gülle, AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, AK Parti Çorum Milletvekilleri Agah Kafkas, Murat Yıldırım, Ali Yüksel Kavuştu, Muzaffer Külcü, CHP Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Belediye Başkanı Turan Atlamaz, ilçe belediye başkanları ile ilçe teşkilat başkanları, çok sayıda delege ve partili katıldı. Kongrede Divan heyeti AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, Osmancık Belediye Başkanı Emin Serdar Kurşun, Sungurlu Belediye Başkanı Ahmet Karacif, Kadın Kolları Başkanı Yurdanur Özzehinli ve Fatma Nur Eren'den oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından faaliyet raporlarına geçildi. Kongrede İl Başkan adayları Mehmet Karadağ ile Faruk Özkader, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Kongrede, 649 delegeden kurula katılan 635'i oy kullandı. Yapılan seçimin ardından 353 delegenin oyunu alan Faruk Özkader, AK Parti Çorum İl Başkanı seçilirken, ikinci aday Mehmet Karadağ ise 279 oyda kaldı. Kongrede 3 oy da geçersiz sayıldı.

AK Parti İl Başkanlığı'na seçilen Faruk Özkader'in yönetimi; Abdulaziz Layık, Abdulkadir Kirdaban, Ahmet Lütfü Coşkun, Ahmet Özler, Ahmet Pehlivan, Ali Aydın, Arife Betül Gülgün, Celal Karaman, Ebru Tuncel, Elvan Zorlu, Fatma Nur Eren, Gazanfer Öztürk, Gülay Tokgöz, Halil Dursun, Halil Erkan, H. İbrahim Köseoğlu, Hamdi Çetinkaya, Hanefi Özdemir, Havva Demirezen, İ. Necmi Özkaya, Lütfi Karakuş, M. Hikmet Keleş, Metin Hıncal, Murat Kapu, Mustafa Eker, Müzeyyen Serin, Nihat Akar, Nihat Teke, Ö. Faruk Durukan, Recep Onar, Sedat Canbolat, Seyhan Günhan, Seyit Şahin, Şükrü Gayı, Tahir Özyılmaz, Tahsin Yüce, Talip Bektaş, Ünal Ateş ve Turhan Candan isimlerinden oluştu.

"ÖNÜMÜZÜ AÇIKLIKLA GÖREBİLİYORUZ''

Kongrede bir konuşma yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, siyasi istikrarı sağladıklarını ve Türkiye'nin gemisini açık denizlerde dünya ekonomisiyle yarışır hale getirdiklerini söyledi. AK Parti iktidarının hedefini iyi seçtiğini ve yolsuzluğun, yoksulluğun önüne geçtiğini kaydeden Coşkun, gayri milli hasılayı 2 katına çıkardıklarını ve 2010 yılına kadar da 10 bin doların üzerine çıkartacaklarını kaydetti. Bakan Coşkun, 3 Kasım seçimlerinden sonra, AK Partinin iktidara gelmesi ile Türkiye'nin içerisinde bulunduğu karanlıktan kurtulduğunu söyledi.

Bakan Coşkun, dünya ekonomilerindeki hareketliliğin Türkiye'de de dalgalanmalara sebep olduğunu, ancak artık Türkiye'nin bu dalgalanmaları kucaklayabildiğini ifade ederek, ''Dalgalanmalar sona erdi. Önümüzü, açıklıkla görebiliyoruz'' dedi. Bakan Coşkun, 3 Kasım seçimlerinin ardından Türkiye'de istikrar ortamının sağlandığını, artık Türkiye'nin, dünden daha güçlü bir ülke olduğunu, gelecekte daha da güçleneceğini söyledi. Artık Türkiye'de yolsuzluk ve yoksulluğun azaldığını ifade eden Coşkun, ''Adım adım Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine doğru yürüyoruz. Biz lafla Atatürkçülük yapmıyoruz. Halktan aldığımız güçle, hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz'' diye konuştu. Karanlık günlerden çıkarak, birlik ve beraberlikle bugünlere geldiklerini vurgulayan Coşkun, şunları kaydetti:

"Her geçen gün de daha iyiye gidiyoruz. Hükümetin bakanları olarak halkın arasında alnımız ak bir şekilde dolaşıyoruz. Millete verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İktidara geldiğimizde 3 temel sorun vardı. Bunlar; hayat pahalılığı, işsizlik ve bölgeler arasında görev dağılımdaki yozlaşmaydı. Hayat pahalılığından, enflasyonu ve reel faizleri düşürerek kurtulduk. İşsizlik de 3 yıldır artmıyor. Her yıl 700 bin gencimiz işe giriyor. Diğer sorunumuzda da başarı sağladık.''

Türkiye'nin huzura ihtiyacı olduğunun altını çizen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Amasya Milletvekili Akif Gülle ise, "Türkiye'nin huzurunu bozmak isteyen güçlere fırsat vermeyin. Birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye'nin kalkınmasına destek olun. Siz varsanız AK Parti var, siz yoksanız biz de yokuz. Onun için, dışarıda birileri başarısızlığı dört gözle beklerken, bizim kavga etmemiz ve huzurumuzu bozmamız gibi bir düşünce olamaz. Bu nedenle AK Parti'nin birinci misyonu birlik ve beraberliktir" diye konuştu.

AK Parti'de Türkiye'de bugüne kadar görülmemiş bir kongre sürecinin yaşandığını belirten Gülle, "Kongrelerimiz birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşiyor. AK Parti'nin bölünmesini isteyen kişilerin hevesleri her kongrenin ardından birer birer kursaklarında kalıyor, bu nedenle birilerini sevindirmeyelim. Çorum'a ve Çorumlu'ya yakışır bir kongre yapalım" dedi.

Çorum'un sanayi ve ekonomi alanında bölgenin yıldızı olduğunu ifade eden Akif Gülle, "Her alanda bölgesinde örnek olan Çorum, kongre sürecinde de gösterdiği davranışlar ile yine bölgeye örnek olmak zorundadır. Bizim partimiz kavga ve gürültüyü asla kabul etmez ve kavgacı, huzur bozucu insanlara kapılarını kapatır. Bu nedenle kazanan her aday, mutlaka el ele vererek Çorum'un ve Türkiye'nin başarısı için birlikte hareket etmek zorundadır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA