Çorum: ABD'li Diplomat Bobrow, Çorum'da Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Çorum: ABD'li Diplomat Bobrow, Çorum'da Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği'nde Siyasi Bölüm Diplomatı Olarak Görev Yapan Christina Bobrow, Çorum'da Bir Dizi Ziyarette Bulundu.

Çorum: ABD'li Diplomat Bobrow, Çorum'da Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği'nde Siyasi Bölüm Diplomatı olarak görev yapan Christina Bobrow, Çorum'da bir dizi ziyarette bulundu.

Çorum gezisinde İlk olarak Vali Hüseyin Poroy'u ziyaret eden Christina Bobrow'a tercümanı Süheyla Taylan eşlik etti. Vali Poroy'la makamında basına kapalı olarak görüşen Bodrow, daha sonra Vali Poroy'un davetlisi olarak Katipler Konağı'nda öğle yemeği yedi. Öğle yemeğinin ardından Belediye Başkanı Turan Atlamaz'ı ziyaret eden Christina Bobrow, Atlamaz'la bir süre sohbet ederek izlenimlerini aktardı. Başkan Atlamaz da, Bobrow'u Çorum'da görmenin memnuniyetini yaşadığını belirterek, kendisine Çorum hakkında çeşitli bilgiler aktardı.

Belediye ziyareti esnasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Christina Bobrow, 2 ay önce göreve başladığını, öğrencilik yıllarının Türkiye'de geçtiğini, Türkçesi'nin iyi olduğunu ifade etti. Büyükelçilikteki görevine yeni başladığını ve tanıma turu kapsamında Çorum'a geldiğini anlatan Bobrow, şehri çok beğendiğini söyledi. Ziyaretin ardından Başkan Atlamaz, ABD'li diplomata üzerinde Saat Kulesi kabartması bulunan tablet ile Çorum'u tanıtan çok sayıda CD ve kitap hediye etti.

Çorum Belediyesi'nin ardından CHP Çorum İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Bobrow, bir süre İl Başkanı Gürsel Yıldırım'la konuşarak il hakkında bilgi aldı. ADB'li diplomat, ziyaretin ardından kendi kullandığı araçla Çorum'dan ayrılarak tanıma turu kapsamında bulunan Amasya'ya hareket etti.

Kaynak: İHA