Çorum'a 200 Kişilik Ortaöğretim Kız Yurdu

Çorum'a 200 Kişilik Ortaöğretim Kız Yurdu

Çorum'da Ortaöğretim Öğrencileri İçin Büyük Eksiklik Olan Ortaöğretim Kız Yurdu İçin Çalışmalar Başlatıldı. Vilayetler Hizmet Birliği Tarafından Çorum'a Yapılacak Olan 200 Kişilik Yurt İçin 1 Milyon YTL Ödenek Tahsis Edildi.

Çorum'a 200 Kişilik Ortaöğretim Kız Yurdu

Çorum'da ortaöğretim öğrencileri için büyük eksiklik olan ortaöğretim kız yurdu için çalışmalar başlatıldı. Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Çorum'a yapılacak olan 200 kişilik yurt için 1 milyon YTL ödenek tahsis edildi.

Çorum Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kız yurdu ihtiyacını karşılamak amacıyla Ulukavak Mahallesi Çiftlik Çayırı mevkinde bulunan ve mülkiyeti Hazine'ye ait arazi üzerine yapılacak olan yurt binası için Maliye Bakanlığı ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ndeki işlemlerin bugün sonuçlandırıldığı ve arazinin Özel İdare Müdürlüğü'ne tahsis edildiği belirtildi. En az 200 öğrenci kapasiteli olarak inşa edilecek yurt için Çorum Valiliği'ne, Vilayetler Hizmet Birliği encümeni tarafından 1 milyon YTL ödenek tahsis edildiği kaydedildi. Yurdun 1 yıl içerisinde öğrencilerin hizmetine sunulması hedefleniyor.

(BÖ-OK-OK-Y)