Çorum: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Çorum: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Sungurlu Belediye Başkanı Ahmet Karacif, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Belediyede Çalışan Engelli Personele Hediye Verdi.

Çorum: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Sungurlu Belediye Başkanı Ahmet Karacif, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle belediyede çalışan engelli personele hediye verdi.

Belediye Meclis Salonu'nda yapılan törende bir konuşma yapan Başkan Karacif, engelli olmanın insanın kendi elinde olan bir şey olmadığını, bunun bir mukadderat olduğunu hatırlatarak, "Her sağlam insan özürlü olmaya adaydır. Bu nedenle özürlü vatandaşlarımızı hiçbir zaman toplumun dışında düşünemeyiz. Zaten bunun en görünür örneği sizlersiniz. Hepiniz ayrı ayrı belediyemiz birimlerinde görev yaparak hizmet veriyorsunuz. Hiç biriniz işinizi aksatmıyorsunuz. Devletimiz de özürlü vatandaşlarımıza önem vererek maaş sistemi getirmiştir. Ayrıca işe alımlarda özürlü insanlara öncelik tanınmaktadır. Bu vesile ile ben Dünya Özürlüler Gününüzü en kalbi duygularımla kutluyor, bundan sonraki yaşamınızda da başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Sungurlu Belediyesi personeli de kendilerini unutmayarak günlerini kutlayan Başkan Ahmet Karacif ve Başkan Yardımcısı Şerafettin Dinçyıldız'a teşekkürlerini sundu.