Çorlu Trakya'da 19 Mayıs Kutlamaları

Çorlu Trakya'da 19 Mayıs Kutlamaları

19 MAYIS Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 MAYIS Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Edirne'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları sabah saat 09.30'da 25 Kasım Stadı önünde oluşturulan kortejle başladı. Öğrencilerin yer aldığı yürüyüş korteji Edirne Belediye bandosu eşliğinde dev Türk bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyarak Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak'ın Atatürk Anıtı'na öğrencilerle birlikte çelenk sunmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu. Törene Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, diğer kurum müdürleri öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, gençlerin güçlü Türkiye'nin mimarları olacağını ifade ederek, 'Zamanların ruhunu anlamak, gelişmeleri doğru tahlil edebilmek için çok okumalı, çok araştırmalı, mevcut bilgilerimizi doğru kaynakları kullanarak yenilemeli, istida ve kabiliyetlerimizi geliştirmeli teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olmalısınız. Evrensel değer olarak kabul gören demokrasiyi insanları haklarını, farklı düşüncelere, farklı kültürlere saygıyı ve demokratik değerlere bağlılığı hukukun üstünlüğünü özümsemelisiniz. Nitelim sizler değişimin anahtarı, güçlü Türkiye'nin mimarları olacaksınız dedi.19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen etkinliklerle devam edildi.

TEKİRDAĞ'DAKİ KUTLAMALAR

Tekirdağ'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla valilik bahçesindeki Atatürk anıtında tören düzenlendi. Törene Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, öğrenciler ve gaziler katıldı. Anıttaki program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunması ve çelenklerin Atatürk Anıtı'na sunulmasıyla tamamlandı. Sahil dolgu sahada devam eden ve Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın da yer aldığı etkinliklerde öğrenciler halk oyunları, spor aktiviteleri ve şiir dinletisini sundu.

ÇORLU'DA 19 MAYIS COŞKUSU

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ndeki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 98'nci yıldönümü Atatürk anıtındaki programla başladı. Çorlu Kaymamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ın da katıldığı kortej çelenk sunulmasının ardından Cumhuriyet Meydanı'na gelen yürüdü. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik spor Bayramı'nın kutlamanın heyecanının yaşandığını belirterek, 'Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün siz değerli gençlerimize armağan ettiği bu bayramı hepinize kutlu olsunö dedi. Cumhuriyet parkında Çorlu Anadolu lisesinden 1059 öğrencisi verdikleri mini konserin ardından Türkiye haritası ve Mustafa Kemal Atatürk imzasından oluşan koreografisi yaptı.

(ÇORLU)

-Çelenk konulması

-Yürüyüş

-1059 kişilik öğrenci korosu

-Harita koreografisi

-Genel görüntüler

Haber-Kamera Engin ÖZMEN-Ali Can ZERAY-Mehmet YİRUN-Ruhan YALÇINEDİRNE-TEKİRDAĞ-KIRKLARELİ,(DHA)-

======================================================

(Tür: Yurt)