Çorlu'da Kütüphaneler Haftası Kutlandı

Çorlu'da Kütüphaneler Haftası Kutlandı

Çorlu İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü'nde Kütüphaneye Yeni Gelen Yayınlardan Oluşan Bir Sergi Açıldı. Sergide Bulunan Kitapların Güncelliği ve En Çok Aranan Kitaplar Olması Dikkat Çekti.

Çorlu'da Kütüphaneler Haftası Kutlandı

Çorlu İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü'nde kütüphaneye yeni gelen yayınlardan oluşan bir sergi açıldı. Sergide bulunan kitapların güncelliği ve en çok aranan kitaplar olması dikkat çekti.

Kültür Bakanlığı tarafından kendilerine bin 400 yeni kitap gönderildiğini dile getiren Çorlu İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Yasemin Çıtak, henüz yılın başı olmasına rağmen bu rakamın yüksek bir rakam olduğunu söyledi. 1970 yılında kurulan Çorlu Halk Kütüphanesi'nde toplam kitap sayısının 12 bin 946 olduğunu belirten Çıtak, okuyucu sayılarının artmasında bu kitapların etkili olacağına inandıklarını ve tüm kitapseverleri kütüphaneye beklediklerini vurguladı.

Kütüphane Haftası nedeniyle Çorlu İlçe Halk Kütüphanesi'nde bazı etkinlikler de düzenlendi. Yıl içerisinde en çok kitap okuyan okuyuculardan Ceren Pekdaş, Gizem Yerli ve Sami Dinç''e ödül verildi. İlçede ayrıca ilköğretim öğrencileri arasında kitap ve kütüphane konulu bir resim yarışması düzenlenirken, hafta boyunca anasınıfları ile kreş öğrencilerine yönelik masal okuma faaliyetleri de gerçekleştirildi.

(EŞ-CİN-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA