Çorlu'da Ali Paşa İlköğretim Okulu'nda Menenjit Paniği
Haberler » Güncel » Haber

Çorlu'da Ali Paşa İlköğretim Okulu'nda Menenjit Paniği

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi Ali Paşa İlköğretim Okulu 7'nci Sınıf Öğrencisi 13 Yaşındaki Mehmet Irgın'ın Menenjit Şüphesiyle Hayatını Kaybetmesi Öğrenci Velilerinde Panik Yaşanmasına Neden Oldu. Sabah Okul Önünde Toplanan Çok Sayıda Veli Okulun Karantina Altına Alınmasını ve Öğrencilerin Kontrolden Geçirilmesini İstedi.

Çorlu'da Ali Paşa İlköğretim Okulu'nda Menenjit Paniği

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Ali Paşa İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Mehmet Irgın'ın menenjit şüphesiyle hayatını kaybetmesi öğrenci velilerinde panik yaşanmasına neden oldu. Sabah okul önünde toplanan çok sayıda veli okulun karantina altına alınmasını ve öğrencilerin kontrolden geçirilmesini istedi.

AMBULANSTA HAYATINI KAYBETTİ

Çorlu Ali Paşa İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Mehmet Irgın, geçtiğimiz Çarşamba günü ateş ve kusma rahatsızlıklarından dolayı okuldan izin alarak evine gitti. Evde durumu ağırlaşan Mehmet Irgın babası Baki Irgın tarafından önce Çorlu 11 nolu Sağlık Ocağına götürdü. Sağlık Ocağı doktorları hemen Irgın'ı Çorlu Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Burada ilk muayenesi yapılan Irgın daha sonra ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Ancak ilköğretim okulu öğrencisi Mehmet Irgın yolda hayatını kaybetti.

Mehmet Irgın'ın menenjit hastalığına yakalandığı gerekçesiyle öldüğünü düşünen öğrenci velileri panik içinde okula gelerek Müdür Mustafa Kurtuluş'tan bilgi aldılar. Mehmet Irgın'ın menenjit hastalığı ile öldüğünü düşünen veliler, salgın ve bulaşıcı bir hastalık olabileceği yönündeki söylentileri dikkate alarak çocuklarını okula yollamayacaklarını ve okulun karantina altına alınmasını istediler.

Öğrenci velilerine söylentiler hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Kurtuluş, Mehmet Irgın'ın yapılan kontrollerde tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalık nedeniyle ölmediğini belirterek, "Mehmet Irgın menenjit hastalığına kapıldığı için ölmemiştir. Ancak hangi hastalıktan öldüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan testler sonucu ortaya çıkacaktır" dedi.

Yaşanan olaylar üzerine okula gelen Çorlu ilçe Kaymakamı Erhan Özdemir, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bağlar ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Sert, okulda ölen öğrencinin ilk olarak götürüldüğü 11 numaralı Sağlık Ocağı doktorları ile okulda gizli bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantı sonrası bilgi veren Kaymakan Erhan Özdemir, Tekirdağ'dan gelecek olan sağlık ekiplerinin okulda ve öğrencilerde sağlık taraması yapacağı ve kesin sonucun ondan sonra açıklanacağını belirtti

Öte yandan, aynı okulda ilkokul 1'ncı sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Ayçin Aslan'ında ölen Mehmet Irgın'ın hastalık belirtileri ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildiği ve hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.