Çorlu Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu'ndan Müzik Ziyafeti

Çorlu Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu'ndan Müzik Ziyafeti

Çorlu Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Çorlu Belediye Tiyatrosu Tamer Levent Sahnesi'nde Yaklaşık 2 Saat Süren Bir Müzik Ziyafeti ile Sanatseverlerle Buluştu.

Çorlu Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu'ndan Müzik Ziyafeti

Çorlu Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Çorlu Belediye Tiyatrosu Tamer Levent Sahnesi'nde yaklaşık 2 saat süren bir müzik ziyafeti ile sanatseverlerle buluştu.

Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, Başkan Yardımcıları Soner Demir, Hüseyin Alan ve Erdoğan Yıldız'ın yanı sıra sanatseverler ve Çorlu Huzurevi sakinlerinin de izlediği konser ayakta alkışlandı. Gamze Şule Solmaz'ın sunduğu konseri, şef Jülide Sezen yönetirken, hicaz fasılla başlayan konserde Sadettin Kaynak, İsmail Hakkı Bey, İsmail Dede Efendi, Münir Nurettin Selçuk, Yusuf Nalkesen gibi usta bestekarların yanı sıra Fahri Kayahan, Kadri Şençalar, Metin Eryürek, Aleko Bacenos, Erdin Çelikkol, Şükrü Tunar ve Yalçın Tura'nın eserleri seslendirildi.

İki bölümden oluşan konserin sonunda konseri izlemek için Tamer Levent Sahnesi'ni dolduran sanatseverler sanatçıları ayakta alkışlarken, konserin sonunda sahneye çıkarak bir konuşma yapan Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, "Sanatın ve kültürün insanları kaynaştırdığı bir gerçek. Böyle müstesna bir gecede bizi bir araya getiren şeyde belediyemizin ukdesindeki Türk Sanat Müziği Topluluğumuz oldu, onlara teşekkür ediyorum. Hepsi birbirinden güzel, heyecan dolu şarkılarla başka diyarlara gittik. Orkestra ve topluluğu bir araya getirerek çalışmalar yapmak ve bunu sunmak çok önemli ama böyle bir topluluğu yönetecek bir de şefe ihtiyaç olduğu da ayrı bir gerçek. Çorlu halkının hasret kaldığı bu tür konserleri bizlere verdiğiniz için teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum" dedi.

(EŞ-RA-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA