Çorlu Belediyesi'ndeki Rüşvet Operasyonu: Tutuklu Sayısı 16 Oldu

Çorlu Belediyesi'ndeki Rüşvet Operasyonu: Tutuklu Sayısı 16 Oldu

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesinde, Belediyeye Yönelik Yapılan Rüşvet Operasyonunda Belediye Başkanı ve 3 Yardımcısının da Aralarında Bulunduğu 12 Kişinin Tutuklanmasınınardından 4 Kişi Daha Tutuklanarak Cezaevine Kondu.

Çorlu Belediyesi'ndeki Rüşvet Operasyonu: Tutuklu Sayısı 16 Oldu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, belediyeye yönelik yapılan rüşvet operasyonunda belediye başkanı ve 3 yardımcısının da aralarında bulunduğu 12 kişinin tutuklanmasınınardından 4 kişi daha tutuklanarak cezaevine kondu.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Çorlu Belediyesi'nde ''irtikap ve zimmet, ihaleye fesat karıştırmak'' iddiasıyla 20 Haziran'da yapılan operasyon çerçevesinde mahkemeye çıkarılan, aralarında Belediye Başkanı Altan Ersin ile 3 başkan yardımcısının da bulunduğu 12 kişi tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konmuştu.

Teknik takibini sürdüren ve belediyedeki dosyaları inceleyen savcılık, soruşturmayı genişletti. Belediyeden alınan kamyonlarca ihale belgesini inceleyen Cumhuriyet Savcısı, ilginç rüşvet vurgunlarına ulaştı. Savcılık, operasyonun ikinci halkası olarak 20 kişinin daha gözaltına alınmasına karar verdi.

Çorlu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 20 kişinin ifadelerinin alınmasından sonra 13'ünü serbest bırakarak, 7'sini Çorlu Adliyesi'ne sevk etti.

Mahkemeye çıkarılan Belediye Kültür Müdürü İrfan Baduralkan, belediye meclis üyesi Erdal Kanlı, müteahhit Osman Özgöz ile esnaf Musa Köse, ''İhaleye fesat karıştırmak'' suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Belediyede çalışan Y.C. ile C.B., her biri 10'ar bin YTL kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, diğer belediye çalışanı H.İ. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.