Çöpte Buldukları Salamı Yiyen Aile Zehirlendi: 1 Ölü

Çöpte Buldukları Salamı Yiyen Aile Zehirlendi: 1 Ölü

Aksaray'da Hurda Toplarken Çöpten Bulduğu Salamı Yiyen Aileden Baba 52 Yaşındaki Elvan Çelik Zehirlenerek Hayatını Kaybederken, Eşi Raziye, Çocukları Savaş(22) ve Makbule Çelik(25) ile Torunları Raziye(2) ve 6 Aylık Muhammed Çelik Hastaneye Kaldırıldı.

Çöpte Buldukları Salamı Yiyen Aile Zehirlendi: 1 Ölü

Aksaray`da hurda toplarken çöpten bulduğu salamı yiyen aileden baba 52 yaşındaki Elvan Çelik zehirlenerek hayatını kaybederken, eşi Raziye, çocukları Savaş(22) ve Makbule Çelik(25) ile torunları Raziye(2) ve 6 aylık Muhammed Çelik hastaneye kaldırıldı.

Yavuz Sultan Selim Mahallesi 5452 sokakta meydana gelen olayda, hurdacılık yaparak geçimini sağlayan aileden Kadir Çelik(12), önceki gün hurda toplarken çöpte bulduğu ambalajlı salamı eve getirdi. Bugün sabah saatlerinde baba Elvan ve eşi Raziye Çelik kahvaltıda çocukları ve torunları ile birlikte çöpte buldukları salamı yedi. Son kullanma tarihi geçmiş salamı yedikleri için zehirlenen Elvan ve Raziye Çelik çifti ile çocukları Savaş (22), Makbule Çelik (25) ve torunları Raziye (2) ile 6 aylık Muhammed Çelik öğle saatlerinde Aksaray Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı.
Yapılan ilk müdehalenin ardından 2 yaşındaki Raziye ve 6 aylık Muhammed Çelik tedavi altına alınırken durumları ağır olan diğer aile fertleri Ankara Numune Hastanesi`ne sevk edildi. Ancak baba Elvan Çelik yolda hayatını kaybetti. Zehirlenen diğer aile fertleri Ankara ve Konya`daki hastanelerde tedavi altına alındı. 6 aylık Muhammed Çelik`in emdiği annesinin sütünden zehirlendiği öğrenildi.
Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.