Çöpleri Yakmak İsterken Yangın Çıktı

Çöpleri Yakmak İsterken Yangın Çıktı

Muğla'nın Bodrum İlçesinde, Ormanlık Alana Yakın Bir Bahçede Toplanan Çöplerin Yakıldığı Sırada Ateş Rüzgarın da Etkisiyle Etrafa Sıçradı. Çıkan Yangın İtfaiye Ekipleri Tarafından Kısa Sürede Kontrol Altına Alındı.

Çöpleri Yakmak İsterken Yangın Çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, ormanlık alana yakın bir bahçede toplanan çöplerin yakıldığı sırada ateş rüzgarın da etkisiyle etrafa sıçradı. Çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede kontrol altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında Bodrum-Torba karayolu Papaz Deresi mevkisindeki bir bahçede yangın çıktı. Yangına Bodrum Belediyesi'ne ait 2 itfaiye aracı ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü'nün 2 arazözü ile müdahale edildi. Bodrum Orman İşletme Şefliği "Demir" ekibinin de müdahale ettiği yangında, bahçede yaklaşık 1 dönümlük kuru otlar yanarken zeytin ağaçları da zarar gördü.

Çöpleri yakmak isterken rüzgar nedeniyle yangının çıktığını söyleyen bahçe sahibi, "Fidanları suladım. Sonra da süpürdüğüm pisliği yakmak istedim. Ateş rüzgarla etrafa yayılınca önünü kesemedim. Telefonumda çekmiyordu, yoldan geçenlere itfaiyeyi arattırdım" dedi.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

(OU-NÇ-Y)