Çöpçünün Hatası Servete Mal Oldu

Çöpçünün Hatası Servete Mal Oldu

İngiltere'nin Spalding Kentinde Seyahatten Yeni Dönen Phil Newbon Adındaki İşadamı, Evinin Önündeki Kaldırıma Bıraktığı Bavul ve Diğer Eşyalarının Çöpçüler Tarafından Çöp Kamyonunda İmha Edildiğini Fark Edince Büyük Hayal Kırıklığı Yaşadı.

Çöpçünün Hatası Servete Mal Oldu

İngiltere'nin Spalding kentinde seyahatten yeni dönen Phil Newbon adındaki işadamı, evinin önündeki kaldırıma bıraktığı bavul ve diğer eşyalarının çöpçüler tarafından çöp kamyonunda imha edildiğini fark edince büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Elbiseleri, cep telefonu, uydu ile haberleşme cihazı, dijital kamera, ailesi ve arkadaşları için aldığı hediyelerin çöp arabasında imha edilmiş halini gören İngiliz Newbon adeta yıkıldı. Eşyaların değerinin yaklaşık bin 600 sterlin olduğunu ifade eden Phil, Sun Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Gözlerime inanamıyorum. Evin önünde eşyaları bırakıp, komşumuz olan en iyi arkadaşıma geldiğimi haber vermeye gittim ve biraz lafladık. Döndüğümde ilerdeki çöp arabasının arkasında bütün eşyalarımı paramparça

görünce perişan oldum. Kullanılmış valizleri kapı önüne bırakıyorlar ve çöpçüler topluyor diye duyardım, meğerse doğruymuş. Ama içinde 25 kilograma yakın eşya vardı, üstelik üzerindeki etiketler hala duruyordu. Yanında torbalar içinde hediye eşyalar ve el çantamda vardı. Bunları da mı fark etmediler? Şikayet edeceğim ama 1 penny bile tazminat alacağımı sanmıyorum" diye konuştu.

Gazete, belediye yetkililerinin olayı araştırdığını da yazdı.

(AİS-OYK-OYK-SN-D)

Kaynak: İHA