Çomü'nün Yeni Rektörü Belli Oldu

Çomü'nün Yeni Rektörü Belli Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (Çomü) Yapılan Seçimde 329 Öğretim Üyesinden 90'ının Oyunu Alarak İlk Sırada Yer Alan Prof. Dr. Ali Akdemir, Cumhurbaşkanı Sezer Tarafından Üniversiteye Rektör Olarak Atandı.

Çomü'nün Yeni Rektörü Belli Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) yapılan seçimde 329 öğretim üyesinden 90'ının oyunu alarak ilk sırada yer alan Prof. Dr. Ali Akdemir, Cumhurbaşkanı Sezer tarafından üniversiteye rektör olarak atandı.

Prof. Dr. Ali Akdemir, üniversitenin yeni rektörü olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Arkadaşlarımızın ve YÖK'ün teveccühü, Cumhurbaşkanımızın da onayıyla rektör seçilmenin sevincini yaşıyorum. Mutlu olmamak mümkün değil. Rektör olmakla beraber şimdi çok büyük sorumluluk altına giriyorum. Rektör adaylığım sırasında verdiğim bazı sözler vardı. Dünya üniversitesi olacak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite ile ilgili birçok projeyi bu yeni dönemde arkadaşlarımla birlikte gerçekleştireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş üniversitesi ÇOMÜ'nün gelecekte çok daha iyi yerlere geleceğine inancımız sonsuz. 8.5 yıllık dönem içerisinde Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Aydın, üniversiteyi çok anlamlı bir yere getirdi. Bizler de bunun devamını getirip üniversitemizi çok daha iyi yerlere götüreceğiz. Çağdaş bir üniversite olan ÇOMÜ, bilim dünyasına, kentsel, bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlamaya devam edecektir" dedi.

1963 yılında Sivas'ta doğan Ali Akdemir, ilk-orta-lise tahsilini Adana'da yaptı. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Aynı üniversitede 1998 yılında yüksek lisans, 1986 yılında da lisans diplomasını aldı. 1991 yılında Doçent, 1992 yılında Yardımcı Doçent, 1997 yılında da Profesör oldu. Anadolu, Dumlupınar ve Kocaeli Üniversiteleri'nde görev yaptı. 2003 yılından buyana da ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı'nın ve İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, ÇOMÜ Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi Genel Koordinatörlüğü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Danışmanlığı ve ÇOMÜ Tıp Fakültesi Bağış Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Çok sayıda ulusal ve uluslararası makale, kitap ve bildirileri bulunan Ali Akdemir'in danışmanlıkları da bulunuyor.

(AÖ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA