Çomü'nün İki Projesi Daha AB'den Hibe Aldı

Çomü'nün İki Projesi Daha AB'den Hibe Aldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Çomü) Dış İlişkiler Koordinatörlüğü Bünyesinde Hizmet Veren Avrupa Birliği Gençlik ve Kültür Programları, "Sınırlar Ötesi Değişim" İsimli Projenin Ardından "University Students İn Action" ve "White Cane Walkers" İsimli İki Projeyi Daha AB'ye Kabul Ettirdi.

Çomü'nün İki Projesi Daha AB'den Hibe Aldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dış İlişkiler Koordinatörlüğü bünyesinde hizmet veren Avrupa Birliği Gençlik ve Kültür Programları, "Sınırlar Ötesi Değişim" isimli projenin ardından "University Students in Action" ve "White Cane Walkers" isimli iki projeyi daha AB'ye kabul ettirdi.

Projeler için AB'den toplam 32 bin euro hibe desteği alınacağını belirten ÇOMÜ Avrupa Birliği Gençlik ve Eğitim Programı Koordinatörü Gözde Sütçü, "White Cane Walkers isimli proje için Estonya, Litvanya, Finlandiya ve Fransa'dan gelen ve görme engellilerle çalışan sivil toplum kuruluşları üyeleri, üniversitenin Dardanos Tesisleri'nde ağırlanacak. University Students in Action isimli ikinci proje için ise İsveç, Danimarka, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, İtalya, Fransa ve Türkiye'den 37 üniversite

öğrencisi bir araya gelecek. University Students in Action eğitim projesi 20-24 Ocak 2008 tarihleri arasında yine Çanakkale Dardanos Kampüsü sosyal tesislerinde gerçekleşecek ve gençlere burada detaylı şekilde Avrupa Birliği Gençlik Projeleri hakkında bilgi verilecek" dedi.

Sütçü, üniversitede Mayıs başında yapılandırılmaya başlanan bu birime üniversite öğrencilerinin büyük ilgisi olduğunu söyleyerek, "Öğrencilerimiz Avrupalı gençlerle ortak projeler yapmalılar" diye konuştu.

(AÖ-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA