Çomü Mezuniyet Töreninde En Büyük İlgiyi Görme Engelli Öğrenciler Gördü

Çomü Mezuniyet Töreninde En Büyük İlgiyi Görme Engelli Öğrenciler Gördü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (Çomü) 2007 -2008 Öğrenim Yılı Mezunları İçin Düzenlenen Törende Kortej Yürüyüşü Sırasında Ayağı Mazgal Boşluğuna Giren Tarih Bölümü'nden Mezun Olan Görme Engelli Öğrenciye Sınıf Arkadaşları Yardım Etti.

Çomü Mezuniyet Töreninde En Büyük İlgiyi Görme Engelli Öğrenciler Gördü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) 2007-2008 öğrenim yılı mezunları için düzenlenen törende kortej yürüyüşü sırasında ayağı mazgal boşluğuna giren Tarih Bölümü'nden mezun olan görme engelli öğrenciye sınıf arkadaşları yardım etti.

Tüm zorluklara rağmen üniversiteyi kazanıp Tarih Bölümü'nden mezun olmayı başaran iki görme engelli öğrencinin arkadaşlarının kollarına girerek kortej geçişi yapması vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Kortej geçişi sırasında protokolün önünden geçtikten sonra ayağı yürüyüşün sonunda atık su kanalının içine girmesi ile zor anlar yaşayan görme engelli öğrencilerden Özlem Evin'in yardımına sınıf arkadaşları yetişti. Bir an olsun görme engelli arkadaşlarını yalnız bırakmayan Tarih Bölümü öğrencileri, kendilerinden çok engelli arkadaşlarının mezun olmasına sevindiklerini söylediler.

Okudukları bölümden sınıf arkadaşlarının kendilerine öz verili yardımlarını esirgememesi sayesinde mezun olabildiğini belirten Evin, "Benim en mutlu olduğum gün bugün. Mezun olduğum için çok mutluyum" diye konuştu.

Kortej geçişinden sonra engelli öğrenciler kep atma törenine katılmadan stadyumdan yine arkadaşlarının yardımı ile ayrıldılar. Kortej geçişi yapılan konuşmaların ardından ÇOMÜ'den mezun olan 4 bin öğrenci törenle diplomalarını aldı.