Çömez Şüpheli, Örnek İfade Verecek

Çömez Şüpheli, Örnek İfade Verecek

Ergenekon 'Un 19'u Tutuklu 56 Şüphelisi İçin Hazırlanan İkinci İddianamede, Hakkında Yakalama Kararı Bulunan Eski AKP Milletvekili Turhan Çömez de Şüpheli Olarak Yer Aldı.

Çömez Şüpheli, Örnek İfade Verecek
14.03.2009 02:16 | Son Güncelleme: 14.03.2009 02:16

Ergenekon ’un 19’u tutuklu 56 şüphelisi için hazırlanan ikinci iddianamede, hakkında yakalama kararı bulunan eski AKP Milletvekili Turhan Çömez de şüpheli olarak yer aldı.

Ergenekon savcıları, Ayışığı ve Sarıkız kod adlı darbe planlarının yazılı olduğu günlüklerin sahibi olduğu ileri sürülen emekli Oramiral Özden Örnek’in de 1-2 ay içerisinde ifadesine başvuracak. Savcı Zekeriya Öz’ün, Kanada’da yaşayan sözde haham Tuncay Güney’e cevaplaması için gönderdiği 37 soruya henüz yanıt gelmedi.

Soruşturmayı yürüten savcılar, ikinci iddianamede gizli tanıklar için farklı isimler kullandı. Gizli tanıklardan bazılarına "İmdat", "Kıskanç" gibi kod adları verildi. Gizli tanıkların ifadelerine özellikle Tuğgeneral Bahtiyar Aydın ve Albay Rıdvan Özden’in ölümüyle ilgili bölümlerde yer verildi.

İkinci iddianamede emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur’un Cumhuriyet mitinglerini de düzenledikleri iddia edilirken mahkemeye sunulan deliller arasında cumhuriyet mitinglerinden fotoğraflar da yer aldı.

Silopi Botaş Tesisleri’ndeki kuyularla ilgili bilgileri bölge savcılarına gönderdi. Bilgiler arasında gizli tanık ifadelerinin de bulunduğu iddia edildi.

Murat KAZANCI/ İSTANBUL

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title