Çömez'den Suç Duyurusu

Çömez'den Suç Duyurusu

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Terör Örgütünün Elebaşı ile İlgili Olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusunda Bulundu.

Çömez'den Suç Duyurusu

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, terör örgütünün elebaşı ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Turhan Çömez, suç duyurusunda bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, bir süre önce, terör örgütünün elebaşı ile ilgili Adalet Bakanı Cemil Çiçek?e iki soru önergesi verdiğini anımsatarak, Çiçek'in kendisine verdiği cevapları aktardı. Çömez, şunları kaydetti:

''Terörist örgüt, siyasal uzantıları ile dünya kamuoyu nezdinde kendini akredite etmeye ve siyasallaşmaya gayret ediyor. Özellikle AB cephesinden de önemli mesafeler aldı. Oysa, bölücülük suçu dışında tüm dünyanın insanlık suçu olarak kabul ettiği, insan kaçakçılığı, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı gibi suçlar da var ve bunlar sabit. Bölücübaşının bu suçlardan da yargılanması gerek.''

Emniyet Genel Müdürlüğü ve GenelKurmay Başkanlığının elinde konuyla ilgili olarak çok sayıda bilgi ve belge olduğunu bildiren Çömez, terör örgütü elebaşının yargılandığı dosyada da pek çok belgenin mevcut olduğunu söyledi.

Çömez, ''Bunların ele alınıp, yeni bir dava açılması gerekir. Dünya terör örgütünü İmralı?dan yönetmeye çalışan terörist başının bu yönünü de iyi bilmeli ve anlamalı'' diye konuştu.

Kaynak: AA