Çölovası'na Yeni Ambulans - Haberler
Haberi Paylaş

Çölovası'na Yeni Ambulans

AA - Haberler | Yerel
Çölovası'na Yeni Ambulans

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Abdülkadir Akcan'ın girişimleriyle Dinar'ın Tatarlı belde Belediyesi ambulansa kavuştu.

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Abdülkadir Akcan'ın girişimleriyle Dinar'ın Tatarlı belde Belediyesi ambulansa kavuştu.

Akcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çölovası bölgesinde Tatarlı beldesiyle 7 büyük beldenin olduğunu belirterek, bölgede, Denizli- Konya karayolu nedeniyle sık sık trafik kazalarının yaşandığını anımsattı.

Geçen Kurban Bayramı'ndan birkaç gün önce yaşanan trafik kazasında 3 askerin şehit olduğunu, 2 vatandaşın da yaşamını yitirdiğini hatırlatan Akcan, şunları kaydetti:

"Bu olayın ardından Tatarlı Belediye Başkanımız Cahit Akgül ile görüşmemizde, en büyük eksikliğin ambulans olduğunu söyledi. Ben de bu konuda çeşitli girişimlerde bulundum. Koç Grubu Otomotiv Bölümü Başkanı Cenk Çimen arkadaşıma durumu aktardığımda, bize yardımcı olabileceğini söyledi. Bu sayede Tatarlı Belediyemiz dolayısıyla Çölovası bölgesi yeni bir ambulansa kavuşmuş oldu. "

Ambulansın anahtarını Akcan'ın elinden teslim alan Tatarlı Belediyesi Başkanı Cahit Akgül de şunları belirtti:

"Sayın eski bakanımız, Milletvekilimiz Abdülkadir Akcan'ın, bölgemize yaptığı hizmetleri insanımız asla unutamaz. Dinar- Konya yolunun genişletilerek, asfaltlanma işini gerçekleştiren Sayın Bakanımız, kardeşimin trafik kazasında kaybetmemizin üzüntüsünü bizle birlikte yaşadı ve ambulans gecikmesine şahit olduğundan belediyemize bir araç temin etti. Kendisine teşekkür ederim. Bu ambulans Tatarlı beldesine değil tüm Çölovası'ndaki belde ve köylerin de hizmetinde olacaktır. "

- AFYONKARAHİSAR

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500