Çölaşan ABD'yi Eleştirdi

15.01.2011 18:31 | Son Güncelleme: 15.01.2011 18:31
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi

ADD Başkanı Tansel Çölaşan: "ABD Bölücülüğü ve Gericiliği Ülkemizde Kaşıdı"

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Tansel Çölaşan, ABD'nin 1980 yılından itibaren planlı ve programlı olarak işbirlikçiler sayesinde Türkiye üzerinde oyunlar oynadığını, bölücülük ve gericiliği kaşıdığını öne sürdü. Çölaşan, "Halk ülkemizde oynanan oyunların farkında. Yaşadıklarımız tesadüften itibaret değildir. Olaylar birbiri ardına 'Cuk" diye oturuyor. Demokrasimiz belli kaynaklar tarafından bölücülük ve gericilik nedeniyle duraksatıldı. Atatürk'ün heykelleri ve devrimlerine başından beri karşı olan cemaatçiler ortaya çıktı. ABD'ye gelince bu iki noktayı 1980 sonrası çok iyi kaşıdı" dedi

'Ulusal Kanal' tarafından Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen 'Türkiye nereye gidiyor? Türkiye'nin Çıkış Yolu' konulu panele CHP İstanbul milletvekili Nur Serter, DSP Genel Başkan Yardımcısı Uluç Gürkan, İP Gernel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Semih Koray, ADD Başkanı Tansel Çölaşan, İstanbul Barosu eski başkanı Muammer Aydın katıldı. Salonun tamamen dolduğu, sıkı güvenlik önlemleri alındığı, konukların aranarak alındığı oturumu Avukat Bülent Hodul yönetti. Paneli izleyenler arasında CHP Kayseri milletvekili Şevki Kulkuloğlu, CHP, DSP, İP ve MHP'liler, sendikacılar ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de yer aldı. ADD Genel Baştanı Tansel Çölaşan, halkın ülkede oynanan oyunları derinlemesine öğrenmek istediğini anlatırken şöyle dedi:

"Devlet deyince sosyal bir devlet anlaşılmalıdır. Ulus egemenliği demokrasidir. Bir devlette adalet yoksa, hukuk devleti yoktur. Ulus devletlerin de insanlar sadakayla oy vermez. İnsanları aç hale getirir sadakaya muhtaç ederseniz, onlar da öyle oy verir. Birilerinin yıkmak için artık devletçilik anlayışı kalmamıştır lafı yutturmacadır. ABD kendi enerji ve su sorunu için 'BOP' diye bir proje üretti. Türkiye, bunun tam ortasındadır. Türkiye 1980'den itibaren ulusalcılığını kaybetti. Demokrasimiz belli kaynaklar tarafından bölücülük, gericilik nedeniyle duraksatıldı. Atatürk'ün heykellerine ve devrimlerine başından beri karşı olan cemaatçiler ortaya çıktı. ABD'ye gelince bu iki noktayı 1980 sonrası çok iyi kaşıdı. Yeni emperyalizmin küreselleşme adı altında ortaya sürdüğü versiyon budur. 'Devletçilik olmaz' diyen ABD'ye, Fransa'ya, İngiltere'ye bir bakın. Hepsi ulusalcı ve vatandaşlarının çıkarı için savaş çıkartıp silah satanan, enerji kaynaklarını kontrol edecek kadar ulusalcı devletlerdir. Ülkemiz 1980 sonrası resmen emperyalizmin tuzağına düştü."

ADD Başkanı Çölaşan, televizyon programlarının bile buna göre düzenlendiğini, kadın programlarında bilgi yerine seviyesiz ve kavgacı yayınlara ağırlık verildiğini ileri sürdü. Çölaşan ABD ve İngiltere'de o saatlerde kadınlara yönelik bilgi programları yayınlandığı halde Türkiye'de farklı yayınlar yapıldığını anlatırken, "12 Eylül sonrası, okyanus ütesindekiler işbirlikçiler buldu. 2002'den sonra birileri istifa ettirildi, milletvekili yapıldı. Sonra, genel başkan yapıldı. Yerli işbirlikçiler iktidara geldi. Buralara getirilenler, dışardan kendilerini getirenlere biat eder. Marmara gemisi gibi, İsrail'e kafa tutmaların başka boyutlarına bir bakın. ABD'deki fikir kuruluşları, Türkiye'nin BOP'un bekçisi olacağını, Türkiye'nin İslam ülkelerini yanına alarak bu görevini getireceğini söylüyor, yazıyor, çiziyorlar. Onun için seçimler öncesi Türkiye değil, islam ülkeleri dolaşılıyor" diye konuştu.

İstanbul Barosu eski Başkanı Avukat Muammer Aydın da, özel mahkeme ve savcılıkların DGM'leri aratır hale geldiğini öne sürdü. Aydın, AK Parti'nin 'Yasama, Yürütme ve Yargı' kavramlarını, 'Yasama- Yürütme- Anayasa Mahkemesi' olarak değiştirdiğini, HSYK ile istedikleri gibi uygulamalar ve düzenlemeler yaptırdığını iddia etti.

ALKOL VE HEYKEL AÇIKLAMALARI

CHP milletvekili Nur Sertel, alkol ve heykel tartışmaları konusunda DHA muhabirine bunların "Türkiye'nin dönüştürülme projesinin bir parçası" olduğunu söyledi. Sertel "Konu, neykeli beğenip beğenmenin ötesine geçmiş, sanatçılar aşağılanmaktadır. AKP'nin sanata bakış açısının somut bir örneğidir. Sanata, heykele başının bir yansımasıdır. Alkol olayı Sayın Bülent Arınç'ın sözleriyle net biçimde ortaya çıkmıştır. Bu konu önce gizlenmeye çalışılmıştır. Başbakanın bu konudaki açıklamaları AKP'nin gizli gündemini artık ortaya çıkarmaya başladı. Alkol de bunlardan bir tanesidir" dedi. ADD Başkanı Çölaşan da aynı konuda "Heykeller ucube değil, tarihtir. Bunlara sayğılı olanlar bizleriz herhalde, ötekiler için bir şey söylemem" dedi.

"ABD BÖLÜCÜLÜĞÜ VE GERİCİLİĞİ ÜLKEMİZDE KAŞIDI"

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Tansel Çölaşan, ABD'nin 1980 yılından itibaren planlı ve programlı olarak işbirlikçiler sayesinde Türkiye üzerinde oyunlar oynadığını, ABD'nin bölücülüğü ve gericiliği kaşıdığını iddia ederek, "Halk ülkemizde oynanan oyunların farkında. Ama, olayları derinlemesine öğrenmek istiyor. Yaşadıklarımız bir tesadüften ibaret değildir. Olaylar birbiri ardına 'Cuk" diye oturuyor.Demokrasimiz belli kaynaklar tarafından bir bölücülük, iki gericilik nedeniyle duraksatıldı. Atatürk'ün heykellerine ve devrimlerine başından beri karşı olan cemaatçiler ortaya çıktı. ABD 'ye gelince bu iki noktayı 1980 sonrası çok iyi kaşıdı."dedi

Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda Ulusal Kanal tarafından düzenlenen "Türkiye nereye gidiyor?, Türkiye'nin Çıkış Yolu "konulu panele CHP İstanbul milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, DSP Genel Başkan Yardımcısı Uluç Gürkan,İP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Koray, ADD Başkanı Tansel Çölaşan, İstanbul Barosu eski başkanı Muammer Aydın katıldı. Salonun hınça hınç dolduğu,sıkı güvenlik önlemleri alındığı, konukların tek tek aranarak alındığı oturumu Avukat Bülent Hodul yönetti. Paneli izleyenler arasında CHP Kayseri milletvekili Şevki Kulkuloğlu, CHP, DSP , İP ve MHP'liler, sendikacılar ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de yer aldı.Panelde en çarpıcı konuşmayı yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan "Halk ülkemizde oynanan oyunların farkında. Ama, olayları derinlemesine öğrenmek istiyor. Yaşadıklarımız bir tesadüften ibaret değildir. Olaylar birbiri ardına 'Cuk" diye oturuyor" diyerek başladığı konuşmasında, bugün yaşananların 1980 sonrası milli ve ulusal devletin yıkılmasıyla yaşandığını belirterek, şöyle konuştu:

Çölaşan ABD'yi Eleştirdi
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi
Çölaşan ABD'yi Eleştirdi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title