Çolakkadı: Adli Tıp Raporu Bize Ulaşmadı

Çolakkadı: Adli Tıp Raporu Bize Ulaşmadı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Taraf Gazetesinde Bir Süre Önce Yayımlanan 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' Belgesine İlişkin Adli Tıp Raporunun Henüz Kendilerine Ulaşmadığını Söyledi.

Çolakkadı: Adli Tıp Raporu Bize Ulaşmadı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Taraf gazetesinde bir süre önce yayımlanan ''irtica ile mücadele eylem planı'' belgesine ilişkin Adli Tıp raporunun henüz kendilerine ulaşmadığını söyledi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi çıkışında gazetecilerin söz konusu belgeyle ilgili sorularını yanıtlayan Çolakkadı, savcılık olarak ellerinde sadece jandarma ve emniyet kriminal raporlarının olduğunu belirterek, askeri savcılığın verdiği ''kovuşturmaya yer olmadığı'' kararını da televizyon haberlerinden öğrendiğini ifade etti.

Üzerinde Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in imzasının bulunduğu iddia edilen söz konusu belgeyle ilgili Adli Tıp Kurumundan beklenen raporun henüz kendilerine ulaşmadığını kaydeden Çolakkadı, Adli Tıp raporu, askeri savcılığın inceleme dosyası ve belgelerin kendilerine ulaşmasının ardından gerek duyulması halinde Dursun Çiçek'in ifadesinin alınıp alınmayacağı yönünde karar verileceğini aktardı.