Çöken Köprü: 79 Yaralı, 20-30 Kayıp

Çöken Köprü: 79 Yaralı, 20-30 Kayıp

ABD'de, Mississippi Nehri Üzerindeki Köprünün Çökmesi Sonucu 4 Kişinin Öldüğü Açıklandı.

Çöken Köprü: 79 Yaralı, 20-30 Kayıp

ABD'de, Mississippi nehri üzerindeki köprünün çökmesi sonucu 4 kişinin öldüğü açıklandı.

Polis sözcüsü Amelia Huffman, daha önce 7 ya da 9 olarak açıklanan can kaybı sayısının 4 olduğunu söyledi. Huffman, adli tıbbın elinde yalnızca 4 ceset bulunduğunu, önceki rakamın yetkililerin tahmini olduğunu kaydetti.

Hastane yetkilileri de yaralı sayısının 79 olduğunu belirtti.

Polis şefi Tim Dolan ise nehirde bazı cesetler olduğunu, nehre yuvarlanan araçlarda kaç kişi bulunduğunu tam olarak bilemediklerini söyledi. Dolan, polisin kayıp sayısını 20-30 olarak tahmin ettiğini aktardı.

Bu arada, nehirde ceset arayan dalgıçların, nehre yuvarlanan araçların sahiplerinin belirlenmesi için plakaların numaralarını da kaydettikleri bildirildi. Araçların sudan çıkarılmasının, birkaç gün alabileceği ifade ediliyor.

Öte yandan ABD İç Güvenlik Bakanlığı, köprünün çökmesinin terörle ilgisi bulunmadığını açıkladı. Hennepin Bölge Şerifi Richard Stanek de, köprünün neden çöktüğünün hala bilinmediğini söyledi.

ABD Başkanı George Bush, kazada ölenlerin ailelerine baş sağlığı diledi ve federal yardımda bulunulacağı sözünü verdi.

Bush, Washington'da yaptığı açıklamada, federal hükümetin bu olaya hızla müdahale etmesi gerektiğini ve bunun, yalnızca insanların tedavisini değil, aynı zamanda köprünün mümkün olan en kısa zamanda onarılmasını da kapsayacağını belirtti.

Son zamanlarda inşaat çalışmaları yürütülen çelik kemerli köprü, 1967 yılında yapılmıştı.

Kaynak: AA