Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti

Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti

İngiltere'de bir adam, şiddetli bir cinsel tatmin yaşadığı esnada nefesini tuttuğu için gözüne giden damarlardan biri patladı. Talihsiz adam tek gözünü kaybetti.

İngiltere'de bir adam, şiddetli bir orgazmın ardından tek gözünü kaybetti. Gözünde bir kan damarı patlayan adamın 29 yaşında olduğu öğrenildi.

VAKA, TIP DERGİSİNDE YAKALANDI

İngiliz Tıp Dergisinde yer alan makaleye göre, tek gözününün görüşünü kaybettiğini fark eden adam acil servise başvurdu. İsmi açıklanmayan adamın, gözüne giden damarlardan birinin patladığı tespit edildi.

SEBEBİ VALSAVLA MANEVRASI

Sebebi ise valsavla manevrası adı verilen bir hareketti. Valsalva manevrası, solunum yolu kapalıyken orta kuvvette nefes vermeye çalışarak yapılan bir hareket. Solunum yollarının kapatılması, genelde ağzı kapatıp burnu bastırarak gerçekleştirilir. Bu hareket esnasında kulak zarında basınç hissedilir. Kabaca ağız ve burun kapalıyken dışa nefes vermeye çalışmak olarak da adlandırılabilir.

ORGAZM OLURKEN NEFESİNİ TUTTU

Bu baskı talihsiz adamın gözündeki kan damarının patlamasına sebep oldu. Hasta semptomların başlamasından önceki akşam şiddetli cinsel ilişki yaşadığını ve onu takip eden anlarda gözündeki görüşün yavaş yavaş kaybolduğunu belirtti.

Orgazm esnasında kasıtlı olmayarak valsavla manevrası yapan adamın, nefesini tuttuğu anlarda kaslarında bir sıkışma yaşadığı ve bunun damarlarına baskı yaparak patlamasına sebep olduğu açıklandı.