Çocuklar Cinsel İçerikli Görüntüleri Hesap Makinesi Görünümlü Uygulamada Saklıyor
BBC

Çocuklar Cinsel İçerikli Görüntüleri Hesap Makinesi Görünümlü Uygulamada Saklıyor

İngiltere polisinin yaptığı açıklamaya göre gençler, cinsel içerikli görüntüleri hesap makinesi görünümlü bir uygulamada saklamaya başladı.

İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesinin teknoloji muhabiri Mark Bridge'in haberine göre The Private Photos (Calculator%) adlı uygulama ilk açıldığında sıradan bir hesap makinası arayüzüne ve işlevine sahip gözüküyor. Fakat dört haneli şifreyi girdikten sonra uygulamanın ekranı değişerek kullanıcılara daha önce buraya sakladıkları fotoğraf ve videoları görme imkanı sağlıyor.

AİLELERDEN GİZLEMEK İÇİN

İngiltere'nin Durham kentinin emniyet teşkilatı, yürüttükleri bir soruşturma kapsamında bu uygulamanın çocuklar tarafından fotoğraf ve videoları ailelerinden saklamak için kullanıldığını açıkladı.

Bir polis sözcüsü "Ailelerden uyanık olmalarını ve çocuklarının bu tür uygulamayı kullanmamasını teşvik etmelerini istiyoruz" dedi.

ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

Bu açıklama üzerine gazetenin görüşlerine yer vermek istediği The Private Photos uygulamasının yazılımcıları, sorulara bir yanıt vermedi.

Uygulamayı eleştirenler, Private Photos'un Google Play ve App Store'da çocuklara uygun olmayan içerik olarak etiketlenmesini talep ediyor.

BBC
YORUMLAR (13)

  • GÖZLEM:
    Çektiğiniz her fotoğraf, bilginiz olsun olmasın Google server''larına gidiyor. ! Adı üstünde google photos! Hesabınız ile ilgili her şey, senkronizasyon veya Cloud uygulamaları ile internet ortamına taşınıyor. ! Paylaşsanız da, paylaşmasanız da. Yaptığınız bütün chat''leşmeler yıllarca adamların elinin altında tutuluyor. Arkadaş listeniz, neye ilgi duyduğunuz, her şeyi ama herşeyyi biliyorlar. ! Çektiğiniz fotoğrafın, yeri konumu, tarihi her türlü detayı gidiyor. . Her şeyi fotoğraflamayın. !
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.