Çocuklarını Dilendiren Ailelere Operasyon: 7 Kadın Gözaltına Alındı

Çocuklarını Dilendiren Ailelere Operasyon: 7 Kadın Gözaltına Alındı

Adana'da, çocuklarını cami önlerine götürerek dilendiren ailelere yönelik polis operasyonunda, 7 kadın gözaltına alındı. Dilendirilen 8 çocuk da koruma altına alındı.

Adana'nı Yüreğir ilçesinde, çocuklarını cami önleri ve sokaklara götürerek dilendiren ailelere yapılan polis operasyonunda 7 anne gözaltına alındı.

TEK TESPİT EDİLDİLER

Edinilen bilgiye göre olay, Yüreğir ilçesinde meydana geldi. Adana Emniyet Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü özellikle cami önlerine çocuklarını getirip burada duygu sömürüsü yoluyla dilencilik yaparak para kazanan kadınlar olduğu bilgisine ulaştı. Polis, bu bilgi doğrultusunda cami etrafında önlem alarak kadınları tek tek tespit etti.

PARA CEZASI KESİLDİ

Yapılan tespitlerin ardından polis, zabıta ile birlikte operasyon için düğmeye bastı. Yapılan operasyonda polis, 7 anneyi gözaltına alırken dilendirilen 8 çocuk da koruma altına alındı. Bazı çocuklar yaşanan bu olaylar sırasında korkarak ağladı. Ağlayan çocukları annelerin yerine polisler sakinleştirmeye çalıştı. Bazı dilendirilen çocukların hala biberonla süt içtiği görüldü. Kadınlara Kabahatlar Kanuna göre 124'er lira idari para cezası verildi.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.