Çocukların Hakları Erzurum'da Masaya Yatırılıyor

Çocukların Hakları Erzurum'da Masaya Yatırılıyor

Unıcef ve Shçek'in Ortak Çalışmaları Sonucu Kurulan Çocuk Hakları Komiteleri, Yaptıkları Çalışmaları Erzurum'da Düzenlenecek 5. Bölge Toplantısı'nda Açılacak Stantlarda Sergileyecek.

Çocukların Hakları Erzurum'da Masaya Yatırılıyor

UNICEF ve SHÇEK'in ortak çalışmaları sonucu kurulan Çocuk Hakları komiteleri, yaptıkları çalışmaları Erzurum'da düzenlenecek 5. Bölge Toplantısı'nda açılacak stantlarda sergileyecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Erzurum Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sultan Murat Aydın, tüm Türkiye'deki çocuk hakları komitelerinin UNICEF ve SHÇEK'in ortak çalışmaları sonucu kurulduğunu hatırlatarak, Ankara'daki çocuk formu sırasında alınan karar sonrası illerde kurulan Çocuk hakları komitelerinin çalışmalara başladığını bildirdi.

Bu çerçevede 3-5 Kasım tarihleri arasında Erzurum Dedeman Otel'de Çocuk Hakları 5. Bölge Toplantısı yapılacağını hatırlatan Aydın, toplantıya Erzurum, Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Tunceli, Bingöl, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Van, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan'dan bir yetişkin il temsilcisi ile iki çocuk temsilcinin katılacağını bildirdi.

Erzurum bölge toplantısında, illerin Çocuk Hakları komitelerinin çocuk hakları tanıtımı ile ilgili yaptığı çalışmalar, her ilin kendi standında sergilenecek.

UNICEF ve SHÇEK Genel Müdürlüğü'nden yetkililerin de katılacağı toplantının bölgedeki çocuk hakları sözleşmesinin tanıtımı adına önemli bir adım olduğu vurgulandı.(CİHAN)