Çocuklarımızla Doğru İletişim Kurmalıyız'

Çocuklarımızla Doğru İletişim Kurmalıyız'

06.05.2015 20:07 | Son Güncelleme: 06.05.2015 20:07
Çocuklarımızla Doğru İletişim Kurmalıyız'

Sivas’ta düzenlenen aile konferansına katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, çocuklarla kurulacak iletişim yöntemi ile çözülmeyecek problemin olmayacağına vurgu yaptı.

Sivas’ta düzenlenen aile konferansına katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, çocuklarla kurulacak iletişim yöntemi ile çözülmeyecek problemin olmayacağına vurgu yaptı.

Sivas İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen gençlik projeleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen 'Benim Ailem' konferansları devam ediyor. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan katıldı.

İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Emrullah Ermavuş'un okuduğu Kur'an tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını İmam Hatipliler Derneği Başkanı Samet Şimşek yaptı. Aile eğitimlerine önem verdiklerini dile getiren Şimşek, "Aile kurumunun korunması ve dünyadaki bu manada olumsuz gidişe dur demek adına birey, aile, toplum ve sivil kuruluşlar olarak topyekûn harekete geçmek gerekiyor. Bu anlamda dernek olarak düzenlediğimiz konferanslara devam ediyoruz." diye konuştu.

Sivaslıların alkışları eşliğinde ‘Bilinçli Aile ve İdeal Gençlik’ adlı konferansını vermek üzere kürsüye gelen Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, daha huzurlu ve daha mutlu refah içerisinde bir ülke ve bir gelecek için gençlerin üzerinde büyük sorumlulukları olduğunu söyledi. Bu sorumluluğu taşıyacak gençlerin eğitildiği kurumların da aile olduğunu vurgulayan Aslanhan, bu yüzden ailelere büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Zamanın en büyük problemi olan iletişimsizliğin gençleri ve aileleri etkileyen en büyük etken olduğunu dile getiren Aslanhan, şöyle devam etti: "Çocuklarımızın dış görünüşüne, her istediklerini almaya, odalarının nasıl olacağı gibi birçok gereksiz konuya odaklanıyoruz ama çocuklarımızın kişiliklerine, duygularına, bazı anlarda neler hissettikleriyle pek ilgilenmiyoruz. En basiti şimdilerde çok yaygın olan dikkat problemi yaşayan bir çocuğu psikiyatriste götürdüğümüzde bir ilaçla olay çözülür ve çocuk kuzu gibi olabilir ama asıl altında yatan sevgi, merhamet, paylaşma duygusu ve anne babaya olan saygı problemini nasıl çözeriz bunu düşünmeliyiz."

'ÇOCUKLARI ABUR CUBURA YÖNLENDİRİYORLAR'

Çocukların ve gençlerin beslenme alışkanlıklarına da çok dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapan Aslanhan, "Eskiden annelerimizin yaptığı mis gibi tarhana çorbalarını içerdik, şimdilerde onları beğenmiyor marketlere saldırıyoruz. Yapılan reklamlarla çocuklarımızın akıllarına girip abur cubura yönlendiriyorlar. Bu noktada biz devreye girip doğru iletişimle çocuklarımıza gerçeği anlatmalıyız. Yüce Allah insanları bulundukları ortama göre beslenebilecek şekilde yaratmıştır. Bu yüzden ne bir eksik ne de bir fazlasına ihtiyacımız yoktur." şeklinde konuştu.

İlgiyle takip edilen konferansın son bölümünde anne ve babalara büyük görevler düştüğünü dile getiren Aslanhan, çocuklarla kurulacak iletişim yöntemi ile çözülmeyecek problemin olmayacağına vurgu yaptı.

Konferansın sonunda İmam Hatipliler Derneği Başkanı Samet Şimşek tarafından günün anısına Sıtkı Aslanhan’a rahle ve Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Kişisel gelişim uzmanı Aslanhan, konferansın sonunda kitaplarını imzaladı.

Çocuklarımızla Doğru İletişim Kurmalıyız'

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title