Çocuklarımı Sevgi Manyağı Yapıyorum

Çocuklarımı Sevgi Manyağı Yapıyorum

Babalar Günü'nü Üç Çocuğu Sezin, Yasmin ve Ali Sadi'yle Birlikte Geçiren Mehmet Ali Erbil'den İtiraflar.

Çocuklarımı Sevgi Manyağı Yapıyorum

BABALAR GÜNÜ'NÜ ÜÇ ÇOCUĞU SEZİN, YASMİN VE ALİ SADİ'YLE BİRLİKTE GEÇİREN MEHMET ALİ ERBİL'DEN İTİRAFLAR.

Babalar Günü'nü üç çocuğu Sezin, Yasmin ve Ali Sadi'yle birlikte geçiren Mehmet Ali Erbil, "Babam Sadettin Erbil'in beni kucağına alıp sevdiğini hiç hatırlamam. Bu yüzden ben de çocuklarımı sevgi manyağı yapıyorum" diyor. Mali, "Minik Ali Sadi büyüyünce sizin kadar çapkın olur mu?" sorusuna, "Çapkın olması son derece doğal. Çapkınlık erkeklerin geninde var. Ama kızların canını yakmaması koşuluyla" yanıtını veriyor.

-Hani sülalenin devamı için, soyadının sürmesi için erkek evlat önemlidir ya. Çünkü bizim Erbil Ailesi'nde erkek torun yoktu. Benim iki kızım, ağabeyimin tek kızı, amcamın üç kızı... Aile açısından da Ali Sadi'nin dünyaya gelmesi mutluluk getirici bir şey oldu. Ama evlat ayırımı yapmam ben. Ben kızlarıma taparım, onları çok severim. Yine kız olsaydı da fark etmezdi ama erkek olması değişik oldu. İlk olması açısından da önemli oldu. Ayrıca Ali Sadi benim olgunluk dönemime denk geldiği için farklı hissediyorum babalığı, çocuğumla ilişkimi. Ötekilerde çok gençtim.

-Babamın beni kucağına alıp da sevdiğini hiç hatırlamıyorum. Her çocuk gibi benim de sevgiye ihtiyacım vardı. Baba sevgisi çok başkadır, çok gereklidir bir çocuk için. Ben bu yüzden çocuklarımı sevgi manyağı yaptım. Onlara bol bol sevgi verdim, veriyorum ve ölene kadar da vereceğim, hem de durmadan. Kızlarımı hâlâ koynuma alıp yatırırım. Babamdan alamadığım sevgiyi, şimdi çocuklarıma bol bol vererek tamamlamaya çalışıyorum. İçimdeki o boşluğu böyle dolduruyorum galiba.

-Ali Sadi bana çok benziyor. Yatış şeklinden tutun da, duruşu, bakışı ve bazı davranışları tıpkı ben. Evet, oğlum da benim gibi hiperaktif. Dadısının izinli olduğu günlerde Ali Sadi evde kabus yaşatıyor. Tam 'İstinye canavarı' oluyor ve hiç kimse başa çıkamıyor. Bir saniye olsun çocuk durmaz mı yahu, durmuyor. Ali Sadi'nin çapkın olması son derece doğal bir şey. Ama kızların canını yakmaması koşuluyla. Annesi öyle diyor; "Oğlum çapkın olabilir ama kızların asla canını yakmak yok..."

Bu röportajın ayrıntıları Hafta Sonu dergisinde...

Kaynak: Gecce